Ukrayna’da Havacılık Eğitimi

Ukrayna’da Havacılık Eğitimi, Dünyanın en çok konuşulan havacılık üniversitesinde uçak mühendisi olma fırsatını yakala. Kiev havacılık üniversitesi Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer almaktadır. Türkiye’nin de içinde yer aldığı 112 ülkede diploması geçerli olan bu üniversite sadece ülkemizden değil tüm dünyadan öğrencileri ağırlamaktadır.

72 yıllık geçmişe sahip bir üniversitedir. Bologna sürecine dahil olan Ukrayna Kiev Havacılık üniversitesi mezunları uluslararası akreditasyona sahiptirler. 700.000 m2 bir kampüs alanı mevcuttur. Eğitim yapılan binalar toplam 142.000 m2’dir. Çeşitli özelliklere sahip 75 adet uçak ve helikopter sayesinde öğrencileri uygulama ağırlıklı olarak yetiştirmektedir. Yurtdışı eğitimlerin tamamında teori derslerine göre uygulama eğitimi süresi daha fazladır ve öğrencilerin tecrübelerinin artmasına özen gösterilmektedir.

Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği için iki farklı üniversite bulunmaktadır. Kiev Uluslararası Havacılık Üniversitesi haricinde bir de Harkov havacılık üniversitesi mevcuttur. Harkov’dadır. Yaklaşık 9500 lisans öğrencisi ile eğitim veren üniversite Ukrayna’da ki uçak mühendislerinin büyük bir kısmını yetiştirmiştir. 1930 yılında kurulmuş bir üniversitedir.

Ukrayna’da Havacılık Eğitimi Uçak Mühendisliği Okumak
Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği bölümünü tercih edecek öğrenciler bu iki üniversitede de ister Rusça isterlerse İngilizce eğitim alabileceklerdir. Lise diploması ile başvuruda bulunabilecek olan öğrenciler geleceğin uçaklarına hayat verecek kişiler olacaklardır. Uçak mühendisliği eğitimi alan öğrenciler dilerlerse 2 yıl daha okuyarak sertifika programlarını tamamlayıp pilot olabilme şansına sahiptirler. Öğrenciler ayrıca ilgili meslek yüksekokullarından mezunlarsa uçak mühendisliği eğitimine 1 yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra 3. Sınıftan başlayarak devam edebilmektedirler. Öğrenciler İngilizce yanında Rusçaya da en iyi şekilde hâkim olabilmekte ve iki dil öğrenerek mezun olmaktadırlar. Havacılıkta birkaç dili öğrenmek önemli avantajlar sağlamaktadır. Onları mesleki olarak rakiplerinin önüne geçirmektedir.

Gelecekte ki hedefiniz havacılık dünyasında yer almaksa; Eurostar yurtdışı eğitim bu konuda size yardımcı olacaktır. Geleceğin uçak mühendisleri, pilotlarını Ukrayna Kiev havacılık ve Harkov Havacılık Üniversiteleri ile buluşturmakta ve köprü vazifesi görmektedir. Öğrencilerin ön kayıtlarından mezuniyetlerine kadar her aşamada adım adım onlara yardımcı olmaktadır. 20 yıllık tecrübesiyle Eurostar yurtdışı eğitim öğrencilerin moral ve motivasyon kaynağıdır.
Okul kabul belgelerinin alınmasından oturum işlemlerinin gerçekleştirilmesine; öğrencinin konaklamasından oryantasyonuna kadar en ince detayına kadar her konu ile Eurostar Yurtdışı eğitim ilgilenmektedir.
Ukrayna’da eğitim uçak mühendisliği okumak istiyorsan hedefin için geç kalmadan harekete geç ve hemen başvurunu gerçekleştir. Geleceğin mühendisleri arasında ki yerini bugünden ayırt. Uluslararası bir diplomaya sahip olmanın avantajlarını hayatın boyunca yaşa.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın