Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir lisans eğitimi sürecinden geçerek geleceğinizi çok daha rahat, kaliteli, sosyal ve iyi bir şekilde yapılandırmak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilir ve bu alanda yürüteceğiniz çalışmalar doğrultusunda başarılı bir şekilde sistematik bir düzeyde rahat eğitim imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın Ternopil kentinde yer alan kaliteli bir şekilde tıp eğitimi verilmekte olan üniversitelerinden birisidir. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde sizlerde dilerseniz başarılı bir şekilde lisans eğitimi sürecinden geçebilirsiniz. Ternopil Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, İngilizce ya da Ukraynacadır. Dolayısı ile bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz bu alanda rahat bir şekilde tercih etmiş olduğunuz bölümler dahilinde iyi bir eğiitm görebilirisniz. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz sizi temel dersler ve yabancı dil eğitimi almanız için bir yıl sürecek olan hazırlık sınıfı bekliyor olacaktır.

Dünyanın en kalitli eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim vermekte olan Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans sürecinde öğrencilerin sadedece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ile öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal alması sağlanıyor. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda sizler kaliteli bir şekilde sürdürmenize yöneliktir. Öğrencilerin bilgiye araştırarak ulaşan bir kişilik kazanması sağlanmaktadır. Bologna eğitim sitemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda bu alanda etkili bir şekilde verim alındığı rahat bir şekilde gözlenebiliyor.

Hazırlık sınıfı dahilinde İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça eğitim almak isteyen öğrenciler Hazırlık Bölümü’ne kayıt olabilirler. 10 aylık hazırlık programında Ukraynaca ve Rusça dil dersleri ve kimya, informatik, fizik ve biyoloji düzey yükseltme dersleri verilmektedir. Dersler Bir Kasım’da başlamaktadır. Hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tıp, Eczacılık ya da Dişçilik Fakülteleri’ne kabul edilirler. Sizlerde bu alanda iyi bir hazırlık eğitimi sürecinden geçerek hem yabancı dil konusunda iyi bir şekilde akıcı bir aksana sahip olmasını sağlayabilir hemde konu ile ilgili olarak temel derslerin eğitimi almış olursunuz.

Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nün (UİB) stratejik görevi, Ternopil Devlet Tıp Üniversitesi’ni uluslar arası eğitim sahasıyla birleştirme ve üniversite ile yabancı eğitim, araştırma ve klinik merkezleri arasında iş birliği sağlamaktır.

UİB’nin diğer önemli görevlerine bakacak olursak uluslar arası işbirliği projeleri oluşturma ve uygulamada üniversite kadrosu ve bölümlerine yardım etmek. Yabancı eğitim ve araştırma kurumları, kuruluşları, para kaynakları ve bunların Ukrayna’daki temsilcileri ile iletişim kurmaktır. Sizlere Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatını bire bir oranda uygulamakta olan Ternopil Tıp Üniversitesi bu süreç içerisinde gerek mesleki yeterlik bakımından gerek yabancı dil bakımından her anlamda size destek verici bir şekilde eğitim imkanları sunuyor.

Ternopil Tıp Üniversitesinde tercih etmiş olduğunuz bölümde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz lisans eğitimi diploması ile beraber bir çok Avrupa ülkesinde ve Türkiye’de diplomanız geçerlilik sahibi olacaktır. Ülkemizde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi ile beraber dilerseniz mezun olduğunuz alan dahilinde kendi polikliniğinizi açabilir ya da dilerseniz bir başka sağlık kuruluşu ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Çevrenizde aranan bir hekim ya da eczacı olabilir rahat bir yaşam sürebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu