Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Yurtdışında lisans eğitimine başlamak isteyen öğrenciler lise diplomaları ile Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezlerine gelerek kayıt işlemini yaptırabilirler. Türkiye’de sözel mezunu olanlar bile yurtdışında Tıp, eczacılık gibi bölümlerde okuyabilirler. Evraklarınızı tamamlayarak kayıt işleminizi yaptırabilirsiniz.

Ukrayna’da lisans eğitimi gördüğünüz bölümden Türkiye’ye yatay geçiş yapabilirsiniz.
Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş: Hazırlık sınıfını bitirip lisans 1. sınıfı başarıyla tamamlamanız durumunda gerekli bölüme ait baraj puanını Türkiye taban puanına göre aldıysanız kolaylıkla Türkiye’ye geçiş yapabilirsiniz. Yatay geçiş hakkına sahip olarak Türkiye’ye diledğiniz üniversiteye puanınıza göre geçiş yapabilirsiniz. Avrupa’nın yaşam şartları en iyi ülkelerinden biri olan Ukrayna’da okuyan öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumundan burs yada kredi alabilirler.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş yapmak istiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerimize gelerek Türkiye’de tanınan bir diploma sahibi olabilirsiniz. Fakat Ukrayna üniversitelerinde lisans eğitimini tamamlamanız için çok fazla neden var. Üstelik eğitim masraflarınız devlet tarafından destekleniyor. Çok sayıda profesör, modern eğitim şartları, uygun üniversite harçları göz önüne alındığında rahat bir şekilde lisans eğitimi almak için Ukrayna’yı seçmeniz ideal olacaktır.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş için hazırlık ve 1. sınıfı Ukrayna’da başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Yatay geçiş yapmak istediğiniz bölümün taban puanını öğrenerek kendi puanınızın gerekli bölüme yeterli olup olmadığını kıyaslamalısınız. Türk kültürü ile uyumlu Ukrayna’da lisans eğitimi oldukça kolaydır. Fakat yeterli sınav taban puanına sabip barajı geçmiş öğrenciler diledikleri zaman Türkiye’ye yatay geçiş yapabilirler. Lisans bölüm fiyatları oldukça uygundur.

Siz de ekonomik seçeneklerle yurtdışında okumak istiyorsanız Ukrayna’da seçtiğiniz bölümde hem eğitim alabilir hem de rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Aklınızda Ukrayna üniversitelerinin geçersiz olduğuna dair herhangi bir sorun olursa Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçerek aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Uzman ekibimiz Ukrayna’da öğrenci olup Türkiye’ye yatay geçiş yapan ve kabul edilen kişiler ile görüşmenizi bile sağlayabilir. Eğitim hayatına uyum sağlayabilmeniz için her zaman yanınızda olan firmamıza iletişim telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Dili
Ukrayna üniversitelerinin eğitim dili Türkiye’deki üniversitelere göre daha farklıdır. Fakat bazı bölümlerde İngilizce eğitim alabilmek de mümkündür. Yabancı öğrenci kabulu işlemi Türkiye’ye göre daha farklıdır. Liseden mezun olan öğrenciler diplomaları ile dilediği bölüme kayıt işlemini yaptırabilirler. Ukrayna’da eğitim görüyor fakat adapte olamıyorsanız yapmanız gereken çok basit. Hemen Ukrayna üniversitelerinden Türkiyeye seçmiş olduğunuz bölümde yatay geçiş yapabilirsiniz. Acele edin fırsatları kaçırmayın.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın