Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde kapsamlı bir şekilde eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde eğitim alabilmek için gerekli bir takım hususlar var, bunları inceleyecek olursak;

  • Bir üniversite eğitimi için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan diplomaya sahip olmalısınız. Euro star yurt dışı eğitim merekezi başvuru ekibimiz bu alanda almış olduğunuz diploma ile beraber Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde kayıt işlemlerinizi gerçekleştirecektir.
  • Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim için sağlıklı olmanız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu tarafından verilecek olan sağlık raporunda aids olmadığınıza dair heyet onayından geçmesi gerekiyor. Alacağınız bu sağlık raporunun tercüme işlmeleri yapılarak noter huzurunda ve kaymakamlık tarafından onaylatılması gerekmektedir. Bu işlem Ukrayna’da eğitim alabilmeniz için gerekli olan Ukrayna Vizesi işlemleri için kullanılacaktır.
  • Yirmi beş yaşından büyük olmamalısınız. Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, İngilizce ya da Ukraynacadır. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık sınıfında eğitim verilecektir. Bu eğitim süresince yapılacak olan çalışmalar dahilinde yirmi beş yaşından büyük kişiler hazırlık sınıfına dahil edilmemektedir. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz doğrudan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümde eğitim görmeye başlayacaksınız. Bu süreç içerisinde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim göreceksiniz.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesinin sembolü olan kırmızı merkez binası aynı zamandad Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi için manevi bir değere sahiptir. Birinci dünya savaşında ölen Ukraynalı askerlerin anısına çar 2. Nikola’nın emri ile merkez bina öğrenciler tarafından kırmızıya boyanmıştı ve o günden günümüze dek Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi için çok önemli bir sembol olarak kullanılmaktadır.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde eğitim göreceğiniz süre zarfında bir konaklama ihtiyacı duyacaksınız dolayısı ile bu ihtiyacınız için dilerseniz Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yer alan yurtlarda konaklayabilirsiniz. Yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik vb. gibi derdiniz olmadan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölüm ile ilgili olarak rahat bir çalışma hayatına sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda dilerseniz kafa dengi arkadaşlarınız ile bir araya gelerek Kiev Taras Shevchenko Üniversitesinin tercih etmiş olduğunuz bölümler dahilinde fakültelerimizin çevresinde yer alan binalarda bir daire kiralayarak konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Bu size ayrı bir sorumluluk yüklüyor fakat ciddi anlamda öğrencilik hayatı yaşamak isteyen bir kişi için en az bir sene böyle bir şeye ihtiyaç olduğunu belirtmemizde fayda var. Sizlerde Kiev Taras Shevchenko Üniversitesinde yer alan, alanında uzmanlaşmış eğitim görevlileri ile beraber, Ukrayna’nın en iyi üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgilere alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi personeli olan ekip arkadaşlarımıza danışabilir, bu alanda izlenecek yol için bilgi alabilir, gerekli evrakları getirerek Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde istediğiniz bölüme kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]