Ukrayna Üniversiteleri Forum

Ukrayna üniversiteleri forum, ukraynada daha önce üniversite okuyan öğrencilerin kendi izlenimlerini internet sitelerinde anlattığı konulardır. Özellikle buradaki eğitim sisteminin nasıl olduğu, denklik, istediğiniz bölüme girme koşulları, Ukraynada yaşam koşulları, hazırlık sınıfında yapılması gerekenler, eğitim dilinin ne olduğu, derslerin ağırlığı, derslerin zorluk derecesi, dil öğrenilirken yaşanılanlar.

Dili ne kadar bir sürede öğrenildiği gibi belki de Ukrayna da eğitim almak isteyen her öğrencinin merak ettiği konular tartışılmakta ve tecrübe sahibi insanlar burada deneyimlerini ve edindikleri izlenimlerini anlatmaktadır. Ancak orumlarda konuşulanlar dah açok öznel bir dille anlatıldığı için kişinin kendi deneyimleri ve zevklerini de içine alır.

Bu nedenle tamamen doğru bilgiler veya kişiden kişiye değişmeyecek izlenimler değildir anlatılanlar. Ukrayna üniversiteleri forum sayfalarına baktığınız zaman öğrencilerin edindiği izlenimlerin yanı sıra diğer sayflaradan alıntı sırf kendi sitelerine bakılması için yazılan yazılarda vardır. Bu nednele her yazan siteye inanmamak gerekir. bununla birlikte anlatılanlar gerçek olsa bile herkesin yurt dışında yaşayacağı deneyim ve tecrübeler farklı olacağı için anlatılanlara sonuna kadar inanmamak ve her anlatılanan kendi başınıza geleceğini zannetmemeniz gerekmektedir.

Ukrayna üniversiteleri hakkında en doğru bilgiyi Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlıklarına gelerek istediğiniz konuda merak ettiğiniz soruları sorarak öğrenebilirsiniz. Böylelikle hem tecrübeli bir eğitim danışmanlığından hizmet almış olursunuz hem de doğru bilgiler öğrenmiş olursunuz.

Ukrayna Üniversitelerin’de Eğitim Fırsatı
Ukrayna üniversiteleri forum sayfalarında yazılan ve öğrencilerin deneyimlerinin paylaşıldığı belki doğru belki yanlış bilgilerin yayınlandığı bir eğitim kurumu değildir. Ukrayna üniversiteleri Avrupanın en önemli eğitim kurumlarından biridir. Buradan mezun olunca sizlere dünyanın her yerinde çalışma imkanı veren mavi diploma verilmektedir.

Mavi diploma sayesinde birinci sınıf kalitede bir eğitim aldığınızı belgeleyecek ve dünyanın her yeirnde çalışabileceksiniz. Ukrayna üniversitelerinin eğitim dilleri Rusça, Ukraynaca ve İngilizcedir. Bazı dersler zorunlu dil olarak bi veya birden fazla dili okuturken bazı dersler ve bölümler seçmeli olabilir. Ukrayna üniversitesinde dilediğiniz bölümü sınavsız olarak okuma imkanınız vardır. Yani liseden mezun olmanız yeterlidir. Ukrayna üniversitelerine dikey geçiş de mümkündür.

İki yıllık bir okuldan 3. Sınıtan başlayarak anlaşmalı Ukrayna üniversitelerinde lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Ukrayna üniversitelerini fiyatları Türkiyedeki özel okul fiyatlarından çok daha düşüktür. Öğreneceğiniz yabancı diller, alacağınız kaliteli eğitim ve sonunda elde edeceğiniz mavi diploma imkanını düşğk harç ücretleri karşılığında sahip olacaksınız.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın