Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Modern bir yapıya sahip olan Kiev Ekonomi Üniversitesi 1989 yılında personel yönetimi olarak bölgeler arasında akademik olarak yüksek öğretim kurumu olarak hizmet vermeye başlamış bulundu. Kiev Ekonomi Üniversitesinin uzmanlık alanı olarak yapmış olduğu çalışmalara bakacak olursak öncelikli olarak İşletme ve Ekonomik gibi bölümler için başvuru yapan öğrencileri lider statüsünde yetiştirmeyi hedef almış olan çok kaliteli bir eğitim anlayışına sahiptir.

Modern yapısında tarihin etkileyici görünümünü taşımakta olan Kiev Ekonomi Üniversitesi Eski Roma Sütunlarını andıran büyük girişlere sahip. Kiev Ekonomi Üniversitesinde var olan fakülte binalarında yaklaşık olarak 400.000’den fazla bir kitabın yer aladığı oldukça geniş bir araştırma ağı olan kütüphanesi ve teknolojik donanım bakımından üst sınıf dereceye sahip bir internet ve bilgisayar merkezi bulunmakta olan Kiev Ekonomi Üniversitesinde öğrencilerin eğitim anlamında çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmesi için her türlü çalışma yapılmış bulunmaktadır.

Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için sosyal faliyetlerde bulundukları, sanatsal ve sportif imkanlardan yararlandığı güzel alanlar bulunmaktadır. Bir öğrencinin boş zamanlarını değerlendirmek amacı ile basketbol oynayabileceği, futbol oynayabileceği, voleybol, badminton, tenis sahası gibi alanların bulunduruluyor olması yanı sıra yüzme ve dans alanında da faliyetler yürütülmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde kendilerine özel bir çalışma sürdürülüyor. Ukrayna ekonomistleri tarafından geliştirilmiş olan MBA programlarının uygulandığı Kiev Ekonomi Üniversitesinde öğrenciler rahat bir şekilde konulara hakimiyet kazanabilmektedir. Bu sayede öğrenciler konulara karşı elde ettikleri hakimiyetlerinden dolayı rahat bir çalışma süreci onları bekliyor. Eğitim müfredatlarındaki çalışmaları ise Avrupa eğtiim sisteminde günlük hayatımızda uygulanmakta olna sistemin uygulanıyor olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde dünyaca kullanımı ön görülmüş bir sistem olan Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bolgona eğitim sisteminin ne olduğu konusunda şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki bu sistemde öğretmeni bir verici, öğrenciyi ise sadece öğretmenin verdiği bilgiyi kullanan pasif bir alıcı olarak görmekten ziyade öğretmenin sunmuş olduğu konu başlıkları arasından öğrencinin kendi tercihini yaparak uygun olan konu başlığını tercih ederek bu konu ile ilgili bir çalışma sürecine girmesi durumudur. Peki bu çalışma nedir nasıl bir gidişat izlemektedir şimdi bunlara kısaca bir değinelim.

Öğrenci almış olduğu konu ile ilgili olaraktan Ukrayna’da yer alan Kiev Ekonomi Üniversitesi dahilinde bulunan 400.000 kitaptan falzasını bünyesinde barındıran çok geniş bir kütüphanede rahat bir şekilde araştırma yapabildikleri gibi teknolojik donanım bakımından oldukça üst düzeyde bir eğitim vermekte olan çalışma ortamlarında ise kaliteli bir araştırma süreci öğrenciyi beklemektedir.

Bu alanda yapılan çalışmaların tamamlanması dolayısı ile öğrenciler tarafından bir ekip çalışması yürütülmekte gerek görseller, gerek ise metinler bir araya getirilerek bir taslak hazırlanması sağlanmaktadır. Hazırlanan bu taslak dolayısı ile yapılacak olan uygulama faliyeti ile beraber konu son aşamaya getirilmekte ve öğrencilerin projeyi hazırlama süreci başlamaktadır. Hazırlanacak olan proje için gerekli ön çalışma araştırma evresinde tamamlandığından dolayı ya da eksikler var ise bu alanda giriş aşamasında tamamlanması sağlanmaktadır.

Dolayısı ile projenin hazırlanıp kontrolleri sağlandıktan sonra bir ekonomi üniversitesi olan Kiev Ekonomi Üniversitesinde yer alan öğrencilere ve eğitmene bir sunum yapılmaktadır. Bu sunum dolayısı ile etcs kredi sistemine göre verilen krediler ile öğrencinin bir üst sınıfa geçişine karar verilmektedir. Bu sistem günümüzde oldukça yaygın bir şekilde her üniversitede uygulanmaya çalışılmaktadır. Son olarak şunu vurgulamalıyım ki Kiev Ekonomi Üniversitesinde alacağınız eğitim neticesi itibari ile gün gelip mezun olduğunuz tadirde diplomanız yök denkliğinden dolayı ülkemizde geçerli olacaktır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]