Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi

Ukrayna’da kurulmuş olan Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi, 1977 yılından itibaren eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Dnepro Nehri yakınında yer alan üniversite 40 yıllık geçmişe sahip olmasına rağmen tecrübe ve verdiği kaliteli eğitim sayesinde öğrenciler tarafından tercih edilen üniversiteler arasında yer almayı başarmıştır.

Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi akademi statüsünde olup 4 seviye akreditasyona sahiptir. Yaklaşık 2000 kadar öğrenciye eğitim öğretim veren üniversite her geçen dönemde bu sayısını arttırmaktadır. Tercihte bulunacak öğrencilerin öncelikle dikkat etmesi gereken konuların başında üniversitenin eğitim sistemi gelir.

Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi, para-banka, borsa, finans konularında eğitim veren bir üniversitedir. Önemli ve her daim geçerli olan finans konusu için üniversitede uygulama ders ve alanları, bilgisayar laboratuvarları da mevcuttur. Uygulama dersleri sayesinde öğrenci para piyasalarını ve değişimlerini, meslek hayatında ne gibi durumlarla karşılaşacağını öğrenebilir ve herhangi bir sorunda nasıl yol izlemesi gerektiğini tecrübe edebilir.

Bologna sürecine dâhil olan Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi, eğitim alacak öğrencilere derslerde sorumluluk yüklemektedir. Eğitmenlerin anlatıp geçtiği bir sistemi benimsemeyen üniversite, Bologna süreci sayesinde öğrencilerin de derse aktif katılımını sağlamaktadır. Eğitmenler tarafından her ders işlenecek konular önceden öğrencilere sunulur ve her öğrenci kendi araştırmasını yaparak derse hazırlanmış olur. Ders konularını araştırıp sunumlar halinde sınıfa sunarak edindikleri bilgilerin kalıcılığını arttırmış olurlar. Bu sayede öğrenciler sınavı geçme odaklı olmayıp bilgilerin kalıcılığına ağırlık vermiş olurlar. Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi YÖK tarafından tanınmış üniversite olup, başarılı bir şekilde mezun olan öğrencilerine mavi diploma vermektedir. Mavi diploma sadece üniversitenin bulunduğu ülkede geçerli olmayıp tüm dünyada geçerliliğe sahiptir. Bu sayede öğrenci mesleğini nerede icra etmek isterse o ülkede iş arayışına girebilir.

Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi kaliteli eğitiminin yanında öğrencilere pek çok sosyal ve kültürel imkân da sunmaktadır. Spor kulüpleri, kütüphane, eğitim ve eğlence amaçlı kurslar öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri aktiviteler içermektedir. Bunun yanında üniversiteyi tercih edecek öğrenciler konaklama konusunda şüphe duymamalıdırlar.

Üniversite kampüsü etrafında ve Dnipro Nehri etrafında yer alan yurtlar ve kiralık evler öğrencinin keyfine ve maddi durumuna göre istediği yerde konaklamasına imkân vermektedir. Ayrıca bazı aileler evlerinin bir odasını öğrenciye tahsis ederek onun konaklamasına yardımcı olabilmektedirler. Bu durumda yanında kalınacak aile ve öğrenci arasında sözleşme imzalanır, kurallar ve koşullar belirlenerek sağlıklı ve düzenli bir şekilde konaklama durumu sağlanır.

Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi’ni tercih etmek isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile iletişime geçerek bu isteklerini bildirebilirler. Bu firma öğrencinin Dnepropetrovsk Devlet Finans Üniversitesi’ne kayıt işlemlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirir. Ayrıca öğrenci isterse konaklama işlemleri de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması tarafından yapılabilir. Kayıt işlemleri bittikten sonra bile firma öğrenciyi yalnız bırakmayıp her türlü sorun ve isteklerine cevap verir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]