Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi

Ukrayna’nın en çok tercih edilen, en beğenilen üniversitesi Kiev Politeknik (teknik)’tir. Türkiye’den bir sürü öğrenci burada eğitim almaktadır. Öğrenciler YGS,LYS, DGS, Ales gibi sınavlar olmadan üniversiteye kabul edilmektedirler. Yurtdışında eğitim almak ve sınav stresi yaşamadan üniversite öğrencisi olmak istiyorsanız en doğru yerdesiniz.

Ukrayna Türkiye’ye olan uçuş mesafesi yakınlığı, Türk öğrencilerine karşı göstermiş olduğu misafirperver tutum ve ekonomik yaşam şartları sebebiyle en gözde ülkelerden biridir. Öğrenciler bu sebeple yurtdışı eğitimlerinde öncelikli tercihleri arasına almıştır. Kiev Politeknik (teknik) Üniversitesi Ukrayna’nın en eski ve en kaliteli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Uygulamaya yönelik eğitimleri sayesinde Avrupa standartlarında öğrenci yetiştirmektedir. Böylece öğrenciler daha sağlam adımlarla daha iyi bir kariyer imkanına sahip olmaktadırlar.

Üniversitemiz uluslararası akreditasyona sahiptir. Bologna sistemine dahildir. Eurpass mavi diploma vermektedir. Yani öğrenciler Avrupa’nın 47 ülkesinde çalışabilmektedirler. Ayrıca bu ülkelere yatay geçiş hakkına da sahiptirler. Kiev Politeknik (teknik) Üniversitesi YÖK tarafından da tanınmaktadır. Öğrenciler mezun olduklarında Yükseköğretim kuruluna başvurarak denklik alabilmektedirler.

Uzay ve Uçak Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Güç ve Otomasyon Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Medikal Mühendisliği gibi birçok mühendislik dalında eğitim fırsatı Kiev Politeknik (teknik) Üniversitesi bünyesinde yer almaktadır. Öğrenim dili Rusçadır. Rusça 1 yıl süren bir hazırlık eğitimi öğrencilere verilmektedir. Hazırlık eğitimi uzman akademisyenlerce üniversite bünyesinde verilmektedir.

Başarıyla tamamlayan öğrenciler eğitimlerine devam edebilmektedirler. Lise diploması ile başvuru kabul etmektedir. Ayrıca ülkemizde teknik meslek yüksekokulu mezunu olanlar da DGS sınavına girmeden burada eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. DGS ile geçiş yapan öğrencilerinde 1 yıl bir hazırlık eğitimi almaları gerekmektedir. Hazırlık eğitimini tamamlayanlar 3. Sınıftan devam edebileceklerdir. Hem dil öğrenmek hem de 2 yılda lisans eğitimini tamamlayabilmek öğrencileri kariyer yaşamlarında öne taşıyacaktır. 3 yılın sonunda mezun olan öğrenciler tam donanımlı ve yabancı dile ana dil seviyesinde hakim olarak hayata atılacaklardır.

Sınavı kazanamadım diye üzülme; hayalin neyse onu Kiev Politeknik (teknik) Üniversitesi öğrencisi olma fırsatını değerlendirerek gerçekleştir. Kiev Politeknik (teknik) Üniversitesi öğrencisi olmak için hemen harekete geçin ve Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı aracılığı ile üniversitemize kayıt olun. Dilediğiniz bölümde eğitim almak sizin de hakkınız. Lise diplomanız ya da Önlisans diplomanız ile başvurunuzu gerçekleştirin. Ukrayna’da eğitim şimdi sizleri bekliyor. Geleceğinize yapacağınız en iyi yatırıma hazırsanız Eurostar Yurtdışı eğitimi arayın ve kayıt işlemlerinizi geç kalmadan gerçekleştirin. Kiev Politeknik (teknik) Üniversitesi başkent Kiev’de yer almaktadır. Bu nedenle sosyal ve kültürel zenginlikleri daha yakından hissedebilir; üniversite etkinliklerine katılarak kendini daha da geliştirebilirsin. Kiev (teknik) Üniversitesi Eurostar Yurtdışı eğitim işbirliği ile öğrencilerini misafir ediyor. Kaliteli eğitim vererek onları hayata hazırlıyor.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]