Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi Ukrayna, eğitime değer veren; köklü ve modern üniversitelerin yer aldığı bir ülkedir. Birçok üniversite yer almaktadır. Bölümler açısından bakıldığında ise Türkiye’de olmayan birçok farklı alan olduğu görülecektir. Herkesin kendi hedefi doğrultusunda eğitim alma şansına sahip olduğu bir ülkedir. Eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler herhangi bir sınava ya da mülakata girmeden okul kabulü alabilmektedir. Diploma puanı ya da ders notu ön koşulu bulunmamaktadır. Bu da öğrencileri için büyük avantaj teşkil etmektedir.

Meslek seçimi son derece önemli bir konudur. Kariyer basamaklarının daha ilk adımlarında en doğru şekilde belirlenmelidir. Hayat boyu insanın yaptığı iş ile bir ruh bütünlüğü olacağı düşünülmeli ve kararlar bu doğrultuda alınmalıdır. Öğrenciler seçecekleri bölüme kendileri karar vermelidir. Meslek seçimi puanın yettiği bölüme göre değil; yetenek doğrultusunda belirlenmelidir. Bu da ancak yurtdışında mümkün olmaktadır.

Hayallerinizin hedefleriniz haline gelmesi, dilediğiniz bölümde lisans ya da lisans tamamlama şansına sahip olabilmek için Ukrayna’da eğitim en doğru seçenektir. YGS-LYS-DGS-ALES gibi sınavlar olmadan Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden olan Odessa’da eğitim alabilirsiniz. Ukrayna’da eğitim alan öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olan Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi başvuruları ön koşul olmadan kabul etmektedir. Lise ve önlisans diploması ile başvuran öğrenciler eğitimlerine rahatlıkla devam edebilmektedirler. Eğitim dili Rusçadır. 1 yıl üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir.

Ülkede Rusça ağırlıklı olarak ana dil seviyesinde konuşulmaktadır. Bu nedenle öğrenciler dil öğrenim sürecinde zorluk yaşamamaktadır. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi kapılarını Türkiye’den öğrencilere sonuna kadar açmaktadır. Ekonomik yıllık harç ücretleri sayesinde de aileler zorluk çekmeden öğrencilerini yurtdışına gönderebilmektedirler. Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi tercih ederek sen de hayal ettiğin üniversite eğitimini gerçekleştirebilir; uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

Hedeflerinizi ertelemeyin. Eurostar Yurtdışı eğitime gelin ve Ukrayna Üniversitelerinde eğitim almaya başlayın. Ukrayna yaşam standartları açısından da ekonomik bir ülkedir. Öğrenciler ortalama 300-350$ gibi aylık bir giderler tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Aile bütçesini de zorlamayan bu masraflar öğrenci ve velilerine rahat bir eğitim süreci sağlar.

Öğrenciler Türkiye’de önlisans eğitimi almışlar ise Ukrayna’da 1 yıl hazırlık 2 yıl lisans eğitimi alarak; lisans tamamlama gerçekleştirebilirler. Eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Önlisans diplomanız ile Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurun Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi öğrencilerinden biri olma fırsatını hemen yakalayın. YÖK tarafından tanından üniversiteden mezun olarak mesleğinizi hem Türkiye’de hem de Avrupa ülkelerinde yapabilme şansına da sahip olun. Ukrayna’nın eğitim kalitesi ile adından söz ettiren köklü üniversitelerinde öğrenci olabilmenin keyfini yaşayın. Yurtdışı deneyiminiz ile işverenlerin öncelikli tercihleri arasında ilk sıralarda yer alın. Mesleki donanım ve tecrübeniz ile farkınızı herkese göstererek en iyiler arasında siz de olacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]