Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi

Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz bunun için yapmanız gereken tek şey lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde alacağını diplomaların ülkemizde geçerliliğini korumakta olan yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde ülkemiz sınırları içerisinde geçerliliğini koruduğunu söylememizde fayda olacaktır.

Lviv Tıp Üniversitesinde bolgona eğitim sistemi verilmektedir. Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sistemi ile beraber yapılmakta olan çalışmalarda öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogun daha güçlü bir temeller üzerinde atılması sağlanacaktır. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılan çalışmalar ile beraber iyi bir tıp eğitimi alacaksınız.

Lviv Tıp Üniversitesinde yer alan bölümlere bakacak olursak;

 • Diş Hekimliği Bölümü
 • Eczacılık Bölümü
 • Anesteziyoloji Bölümü
 • Yoğun Acil Tıp Bölümü
 • Radyoloji Bölümü
 • Klinik Bölümü
 • Halk sağlığı Bölümü
 • Laboratuar Bölümü
 • Psikyatrist Klinik Bölümü
 • Spor hekimliği Bölümü
 • Fizyoloji Bölümü

Olmak üzere bu alanlarda eğitimler verilmektedir. Yapacağınız çalışmalar doğrultusunda yurt dışından gelmekte olan öğrencilere ilk yıl hazılık eğitimi verilmekte olan Lviv Tıp Üniversitesinde ilk yıl ağırlıklı bir şekilde ingilizce eğiitmi verilmektedir. Bu ingilizce eğitimi ile beraber akıcı bir aksana sahip yabancı dile sahip olacaksınız ve sahip olduğunuz bu yabancı dil bilgisi ileriki hayatınızda daima sizin karşınıza olumlu bir şekilde çıkacaktır.

Lviv Tıp Üniversitesinde alacağınız bologna eğitiminde öğretim görevlisi olan öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten öğrenciyi ise bilgiyi hazır bir şekilde almakta olan pasif bir alıcı konumunda görmekten ziyade öğretmenş konuların hakimiyeti altında öğrencilerin araştırmalar yapacak şekilde bir çalışma yürütmesini sağlamalarını gerektirecek düzeyde yetiştirmeleri ve öğrencilerin de öğretmenlerin verecekleri konu başlıklarından bir tanesini ekip arkadaşları ile beraber seçmesi durumunda öğrencilerin bu konuyu isterseler Lviv Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıflara hitab etmekte olan araştırma çalışmalarında bulunmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerin bu çalışmaları dolayısı ile ayrıca Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde iyi bir şekilde aradığınız konulara ulaşma imkanına sahip olacaksınız.

Yapacağınız araştırmalar dolayısı ile bunun akabinde uygulama ve projelendirme çalışmaları takip etmektedir. Bu süreç dahilinde yapacağınız uygulama çalışmaları için gerekiyor ise malzeme teminatı yapmalısınız. Ayrıca yapacağınız malzeme teminatı akabinde çalışmalarınızı daha akılda kalıcı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Araştırma çalışmaları ile beraber elde etmiş olduğunuz bilgiler eşliğinde aynı zamanda iyi bir araştırma faliyetinde bulunarak kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulacaksınız ve bu çalışmaların akabinde ise yaptığınız araştırmalardan ve uygulamalardan elde edeceğiniz yazılı ya da görsel taslaklar dahilinde iyi bir sunum hazırlama imkanına sahip olacaksınız.

Yapacağınız sunumlar eşliğinde öğretmeniniz ve öğrenci arkadaşlarınız dahilide etcs kredi sistemi ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullanacakları kanaat notu dahilinde elde edeceğiniz krediler ile beraber bir üst sınıfa geçebilmenizde etken bir şekilde rol almaktadır.

Sizde kalitlei bir eğitim sürecinde tıp eğitimi almakta isterseniz ve Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz Euro Star Yurt dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. Alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağız. Bize 0212 244 66 00 numarasını arayarak ulaşabilir ve gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Bu alanda ekip arkadaşlarımız yılların verdiği tecrübe ile beraber %100 üniversite kayıt kabulü sağlamakta ve %100 Ukrayna vizesi başvuru imkanı sağlamaktadır. Sizlerde Bolgona eğitim sisteminin verilmekte olduğu Lviv Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim görmek isterseniz Euro Star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerimize bekliyoruz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]