Ukraynada Eğitim Mimarlık

Ukraynada Eğitim Mimarlık ; Mimar olmak isteyen öğrenciler Ukrayna Üniversitelerinin yolunu tutuyor. İyi bir üniversitede mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler sınav derdi olmaksızın mimarlık alanında eğitim alma fırsatına sahip oluyor. Mimar olmak isteyen tüm öğrenciler Ukrayna Üniversiteleri’ne diplomalarını getirerek kayıt olma şansını yakalıyor.

Ukrayna eğitim mimarlık bölümü üzerine almak isteyen öğrenciler öncelikle hangi üniversite ve bölümü seçmek istediğine karar veriyor. Eğitim danışmanlığı ofislerinden veri analizi yöntemiyle hangi bölüme yatkın olduğu tespit edilen öğrencilerden mimarlık bölümü seçenler Ukrayna Üniversitelerinin mimarlık bölümüne yönlendiriliyor.

Üniversite seçimi gerçekleştiren öğrenciler eğitim danışmanlığı firmaları sayesinde kayıt yaptırma imkanına sahip oluyor. Kayıt işlemi tamamlanan öğrenciler üniversiteden kabul belgesi beklemesi gerekiyor. Kabul belgesinin öğrencilere gönderilmesi uzun bir süreç değildir. Kabul belgesi gelen öğrenciler Ukrayna’da mimarlık eğitimi alabilmek için eğitim vizesi çıkarması gerekmektedir. Öğrenci vizesi adı da verilen eğitim vizesi sayesinde modern yaşam tarzına sahip bir eğitim ülkesi olan Ukrayna’da mimarlık eğitimi alma fırsatına sahip olabilirsiniz.

UKRAYNA’DA MİMARLIK BÖLÜMÜ OKUMANIN AVANTAJLARI

Ukrayna’da mimarlık bölümünde eğitim alacak öğrenciler öncelikle Avrupa eğitim sistemine uygun bir mimarlık eğitimi alma fırsatına sahip oluyor. Avrupa Birliği anlaşmaları çerçevesinde Avrupa standartlarına uygun bir eğitim anlayışı benimseyen Ukrayna ülkesi tüm dünya ülkeleri öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlandı.

Mimarlık eğitimi alacak öğrenciler Ukrayna’nın geniş akademik kadrosu sayesinde beklentilerinin çok üstünde bir mimarlık eğitim alıyor. Mimarlık alanında çok sayıda profesör ve eğitmenin bulunduğu Ukrayna ülkesi öğrencilere tüm dünya ülkelerinde geçerli mavi Europass diploma sahibi yapıyor.

Ukrayna’da eğitim alma maliyetlerinin düşük olması nedeniyle öğrenciler Ukrayna’yı tercih ediyor. Mimarlık fakültesinde okumak isteyen öğrenciler yıllık 2000 dolar ile 4000 dolar arasında bir maliyetle üniversite eğitimi alıyor. Ukrayna eğitim mimarlık bölümü öğrencileri Ukrayna Üniversitelerinin sağladığı ekonomik fiyatlar nedeniyle ödeme aşamasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmıyor.

Ukrayna’da neden mimarlık eğitimi almalıyım diye düşünen öğrenciler yurtdışı eğitimin en önemli unsuru olan dil faktörünü ihmal etmemelidir. Rusça diliyle eğitim verilen mimarlık fakültesinde öğrenciler ilk yıl hazırlık eğitimi alıyor. Hazırlık eğitimi sonrasında Rusça dilini iyice kavrayan mimarlık bölümü öğrencileri bölüm eğitimi almak için lisans eğitimine başlıyor.

Mimar olmak istiyorum diyen öğrencileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamıza bekliyoruz. Mimarlığın kapılarının sizlere sonuna kadar açılmasını istiyorsanız Ukrayna eğitim mimarlık bölümü tercih edin ve gönlünüze göre kaliteli bir eğitim alma fırsatına sahip olun.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın