Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Yurt dışında eğitim fırsatları karşınıza çıktığında değerlendirmesini en iyi şekilde yapmak gerekmektedir. Yurt dışında eğitim denildiğinde eğitim sistemi ve kalitesi ile ön plana gelen tıp dünyasının önde gelen okullarından biri olan Harkov Tıp Üniversitesi, Ukrayna sınırları içerisinde Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerine en iyi şekilde performansı sağlayacak şekilde bir çalışma planı hazırlamaktadır. Ayrıca Harkov Tıp Üniversitesinin ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu olan yök ile denklik sisteminin bulunuyor olmasından dolayı da Ukrayna’da yer alan Harkov Tıp Üniversitesinden alacağınız diplomalar ile beraber ülkemizde de çalışma imkanına sahip olmaktasınız.

Harkov Tıp Üniversitesinde öğrenciler arası iletişim için öncelikle şunu söylememiz gerekir ki yerli halk arasında 7000 kişilik öğrenci kapasitesi bulunan Harkov Tıp Üniversitesinde 2100 kişilik bir yabancı uyruklu öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Harkov Tıp Üniversitesinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak Tıp alanında genel olarak yaygın bir eğitim verilmekte. Eczacılık alanında bir eczacının gerekli bilgi ve donanıma sahip olabileceği kadar teknik ve uygulamalı aynı zamanda araştırma kapsamında eğitici bilgiler verilmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde ayrıca biyoteknolloji bölümü, biyokimya bölümü, sağlık işletmeciliği bölümü, mikrobiyoloji bölümü, kozmatik bölümü ve analitik kimya bölümü yer almaktadır.

Tıp alanında genel olarak yaygın bir eğitim verilmekte. Eczacılık alanında bir eczacının gerekli bilgi ve donanıma sahip olabileceği kadar teknik ve uygulamalı aynı zamanda araştırma kapsamında eğitici bilgiler verilmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde ayrıca biyoteknolloji bölümü, biyokimya bölümü, sağlık işletmeciliği bölümü, mikrobiyoloji bölümü, kozmatik bölümü ve analitik kimya bölümü yer almaktadır. Bu bölümlerlerde verilen eğitimler neticesinde yapılan çalışmalar şöyle ilerlemektedir. Alacağınız eğitim süresince hocalardan verilecek konu başlıkları sayesinde yapacağınız araştırmalar, uygulamalar vb. çalışmalar ile beraber akademik döneminizi tamamlayacaksınız.

Sizde yurt dışında eğitim görmek istermisiniz? Öyleyse yapmanız gereken şey çok basit eğer lise veya lise dengi olarak görülen bir okuldan mezun olduysanız üniversitelere giriş sınavına girmenize gerek kalmadan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçerseniz sizin için en uygun bilgileri sunabiliriz. Dilerseni Euro star yurt dışı eğitim ofislerimize gelerek konu ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz aynı zamanda kayıt işlemlerini başlatabilirsiniz.

Sizde yurt dışında eğitim görerek gerek yabancı dilinize katkı sağlayabilir, gerek çağdaş yaşamın getirdiği yeni fikir akımlarında yükselebilir, gerek ise kaliteli ve güvenli bir sistem olan bologna eğitim sisteminin katkılarından bir Ukrayna üniversitesi olan Harkov Tıp Üniversitesinde alacağınız eğitim sayesinde üstün bir şekilde bilgi birikimi ve sektörel anlamda iş hayatınıza uygun detaylı bilgilerin sahibi olacaksınız.

Bilgi herşeyden önde gelmektedir. Çağdaş eğitim düzeyine ulaşmış olan ülkelerde bilgi daima ön planda gelmektedir. Sizlerde yeni yerler görerek, yeni kişler tanıyarak, dilinizi geliştirerek, daha kaliteli bir eğitim alarak ve belkide hayatınızda ilk defa yapacağınız yurt dışı seyehatinizi eğitim ve öğretim fırsatına dönüştürerek tıp eğitimi alabilecek ve bu konuda yök denkliği bulunduğundan dolayı da Ukrayna da alacağınız diplomanın geçerliliği ülkemizde var olduğundan dolayı kaliteli bir şekilde bilgi birikimi ile kendi ülkenize dönerek kendi polikliniğinizi oluşturarak işinizi yapmaya başlayabileceksiniz.

Bir çok alanda çalışabilme imkanınız olduğu gibi bir üniversite mezunu olarak herkesi yaptığı her işi değil kendi işinizi en iyi şekilde yapmaya özen gösterecek bir şekilde kaliteli bir eğitime sahip aynı zamanda kaliteli bir bilgi ve birikime sahip olan insanlardan olacaksınız. Aynı zamanda ülkemizde yurt dışında eğitim görme fırsatı yakalayan az sayıda insandan biri siz olacaksınız. Tek yapmanız gereken 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçmek olacak.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]