Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna’da eğitim sistemi öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Avrupa eğitimi sisteminin uygulandığı Ukrayna’da öğrencilere evrensel bir eğitim verilmektedir. Bu sebeple Ukrayna Üniversiteleri’nden mezun olan öğrenciler sadece Ukrayna’da iş bulabilir gibi bir tez söz konusu değil. Avrupa standartlarında eğitim imkanı sunan Ukrayna Üniversiteleri’nin mezun olan öğrencilere verdiği diplomalar sayesinde dünyanın her yerinde iş bulma imkanına sahiptir. Mezun olan öğrencilere verilen diplomalara tüm Avrupa ülkelerinde denklik sağlanmaktadır.

Ukrayna Üniversitelerinde mezun olan öğrenciler mavi Europass diploma alma fırsatına sahip oluyor. Bu diplomalar dünya çağında geçerliliği olan diplomalar. Avrupa’da birinci sınıf kalite diplomalar olarak gösterilen mavi Europass diplomalara Türkiye’de de denklik tanınmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri’nden mezun olan öğrencilerin kariyerleri oldukça açık. Dünyanın her yerinde üst mevkilerde kolaylıkla iş bulma imkanına sahip olan Ukrayna Üniversiteleri öğrenciler dil bilmeleri nedeniyle de çok tercih edilmektedir.

Ukrayna’da eğitim sistemi Avrupa Birliği ile imzalanan Bologna Anlaşması aracılığıyla şekillenmiştir. Bu anlaşma kapsamında Avrupa eğitim sistemine uygun bir eğitim veren Ukrayna Üniversiteleri Avrupa standartlarında eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

UKRAYNA’DA EĞİTİM SİSTEMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Üniversite eğitimi için Ukrayna Üniversitelerini tercih eden öğrenciler ilk yıl hazırlık eğitimi almaktadır. Ukrayna eğitim sistemi çerçevesinde hazırlık eğitimi akademik hazırlık ve temel eğitim olarak iki parçada öğrencilere sunulmaktadır. Ancak hazırlık eğitimi alacak olan öğrencilerin öncelikle hangi alanda lisans eğitimi almak istediğine karar vermesi gerekmektedir. Eğitim almak istediği lisans bölümüne göre öğrenciler hazırlık ile ilgili farklı eğitimler alabilmektedir.

Ukrayna’da eğitim sistemi çerçevesinde sadece Rusça ve Ukraynaca dil eğitimi verilmemektedir. Öğrencilerin tercihlerine ve seçecekleri lisans bölümüne göre İngilizce hazırlık eğitimi ve İngilizce lisans eğitimi de almak mümkündür. Ancak İngilizce dil eğitimini seçen öğrenciler Rusça veya Ukraynaca dilinde eğitime göre daha yüksek bir maliyet ödemek zorunda kalabilir.

Ukrayna Üniversiteleri öğrencilerine yatay geçiş yapma imkanı da sunuyor. İki yıllık meslek yüksek okulu mezunları yıl kaybı yaşamadan Ukrayna üniversitelerinde 4 yıllık lisans programlarından mezun olma şansına sahip oluyor.

Ukrayna Üniversiteleri eğitim sistemi öğrencilerin çok dikkatini çekiyor. Ukrayna’da eğitim sistemi Avrupa eğitim sistemiyle uyum sağladığı için öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ukrayna’da eğitim almaya kararını veren öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde Ukrayna Üniversitelerine kayıt yaptırma imkanına sahip oluyor. Ukrayna Üniversiteleri siz değerli öğrencilerimizi bekliyor.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın