Odessa Tarım Üniversitesi

Odessa_Tarım_Üniversitesi

Ukrayna’da Tarım alanında eğitim veren bir üniversite yer almaktadır. Odessa Tarım üniversitesi sizleri bekliyor. En son teknoloji laboratuvar olanakları ile öğrencileri geleceğe en iyi şekilde hazırlıyor. Üniversitemiz öğrenci odaklıdır. Öğrencinin değişimi ve gelişimi için en iyi olanakları kullanmaktadır. 1918 yılında kurulmuş olan üniversite ülkede ki en iyi üniversitelerdendir. Tarım, tüm dünyada en önemli mesleklerden biridir. İnsanlar tarım olmadan hayatlarını devam ettiremezler. Doğal tarım tüm dünyada en çok rağbet gören sektördür. İnsanın doğasına en uygun meyve, sebze, buğday gibi ürünlerin ekilip, biçilmesi ve insan sağlığına en uygun şekilde yeteri kadar yetiştirilmesi için iyi bir eğitim almak şarttır.

Odessa Tarım üniversitesinde tam zamanlı 2000 üzerinde öğrenci yer almaktadır. 40 binden fazla mezun veren üniversite bugün hala aynı şevk ve tutku ile öğrencileri yetiştirmeye devam etmektedir. 7 farklı fakülte ve 36 bölümü ile dikkat çeken Odessa Tarım üniversitesi Türkiye’den de birçok öğrenciyi ağırlamaktadır. Siz de onlardan biri olabilir; geleceğin tarım üreticileri arasında ki yerinizi alabilirsiniz.

Öğrenciler eğitimlerini çiftlikler, sebze ve et işletme tesisleri, şarap imalathaneleri gibi birçok uygulama alternatifi bulunmaktadır. Odessa Tarım üniversitesi herhangi bir koşuk aramaksızın lise diploması ile ya da Önlisans diploması ile öğrenci almaktadır. Eğitim dili Rusçadır. Öğrenciler lise diploması ile başvurarak üniversitemize kayıt yaptırabilmektedir. Odessa Tarım üniversitesi 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi vermektedir. Biyoteknoloji, Tarım ziraat fakültesi, Veterinerlik gibi birçok alanda eğitim alma şansı bulunmaktadır. Odessa’da üniversite eğitimi alan öğrenciler geleceğe güvenle bakıyorlar.

Hayata daha pozitif adımlar atan öğrencilerimiz hedeflerine doğru hızla ilerlemektedir. Odessa Tarım üniversitesi Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Ukrayna Bologna sistemine dahildir. Bu nedenle öğrenciler Europass mavi diploma almaktadır. Bu diploma ile Avrupa’nın 47 ülkesinde geçerliliğini korumaktadır. Böylece öğrenciler bu ülkelerde çalışabilmekte; staj yapabilmekte veya yatay geçiş gerçekleştirebilmektedirler. Odessa Tarım üniversitesi YÖK tarafından da tanınmaktadır. Böylece Odessa Tarım üniversitesi mezunları Türkiye’de denklik alabilmektedirler.

Ukrayna’da eğitimin diğer bir avantajı ise ülkenin ekonomik olmasıdır. Öğrenciler konaklama, yeme içme, cep harçlığı dahil 300$-350$’a yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Sınav stresi yaşıyor ve sizde üniversite eğitimi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ürettiğiniz sağlıklı ve doğal ürünler ile insanlara büyük bir hizmet sunabilir; kazancınıza kazanç katabilirsiniz. Hemen Eurostar Yurtdışı Eğitimi arayın ve üniversitelerimiz ile ilgili en güncel bilgilere ulaşın. Profesyonel danışmanlar sayesinde size en uygun şartlarda sunulacak eğitimi belirleyin. Böylece geleceğinden emin, kendi üretimini yapan ve onu dünyaya pazarlayan biri haline gelebilin. Ukrayna tarafından size sunulan fırsatları kaçırmayın. Geleceğinize ile yön verin. Gelecek artık sizin elinizde. Koşulsuz, sınavsız eğitim seni bekliyor. Haydi, hemen başvurunu yap ve hayallerin gerçek olsun.

Odessa Tarım Üniversitesi Fiyatları

UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS )
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Veterinerlik 1000 $ 2000 $
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Ziraat Mühendisliği 1000 $ 1850 $
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Harita Mühendisliği 1000 $ 2500 $
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Harita Mühendisliği Lisans Tamam. 1000 $ 2500 $

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]