Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi ; Gıda üretimi yapan kuruluşları denetleyecek, gıda analizi ve değerlendirmesini sağlayabilecek kişiler bu eğitimden geçmektedirler. İnsan sağlığını direk etkileyen gıdaların sağlığa uygun olup olmadığı ile ilgili en detaylı araştırmaları yapan bu bölüm mezunlarının iş alanları oldukça geniştir. Gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da rahatlıkla iş bulabilmektedirler. Bu nedenle en çok tercih edilen eğitimlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. YGS ve LYS gibi sınavları kazanamayan öğrencilerimiz bu alanda eğitimi yurtdışında almaktadır. Kaliteli ve uygulamalı eğitimlerle desteklenen üniversiteler göz kamaştırmaktadırlar.

Ukrayna’nın liman şehri Odessa’da birçok üniversite yer almaktadır. Üniversitelerin içerisinde en çok tercih edilenlerden biri de Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi şimdi sizleri bekliyor. Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi ile siz de insan sağlığını birinci dereceden etkileyen bir bölümden mezun olabilirsiniz. Ukrayna’nın Odessa şehrinde ki bu üniversite ile geleceğinizi inşa edeceksiniz. Sınavı kazanamadım diye üzülmeyin. Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi 107 yıllık bir üniversitedir. Birçok farklı ülkeden 60.000’den fazla kişiyi eğitmiştir.

Gıda yönetimi, Fırın Teknolojileri, Gıda Yeniliği ve Restorancılık gibi birçok farklı alanda eğitim verilmektedir. Ukrayna’da Bologna sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem ile eğitim gören öğrenciler uluslararası akreditasyona sahiptir. Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi öğrencilere Avrupa standartlarında bir eğitim veriyor. Gıda Teknolojileri ile ilgili laboratuvar olanakları sayesinde hem tecrübenize tecrübe katacak hem de sevdiğiniz bölümde eğitim alacaksınız. Sunduğu imkanlar sayesinde mezun olduğunuzda sizinle aynı alanda mezun olanlardan çok daha bilgi ve beceri düzeyi yüksek kişiler arasında yer alacaksınız.

Bu sayede öğrenciler hem Türkiye’de hem Avrupa’da eğitim alabiliyor. Öğrenciler geleceklerini üniversitemizden aldıkları eğitimle sağlam temeller üzerinde inşa ediyor. Ayrıca yurt içinde ve yurtdışında birçok kurumda çalışma fırsatı sunuyor. Önlisans mezunları da DGS sınavı şartı olmadan burada eğitim alabilmektedirler. 1 yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra öğrenciler 3. Sınıftan eğitime devam edebilmektedir. 2 senede okulunu bitirmekte ve sene kaybı yaşamamaktadır.

Ukrayna’da eğitim yıllık harç ücretleri açısından da uygundur. Ülkede ki yaşam koşulları da ekonomiktir. Odessa’da ayda 300-350$ gibi bir gider ile konaklama, yeme içme, cep harçlığı dahil tüm masraflarını karşılayabilmektedirler. Ülkede eğitim ve sosyal faaliyetler açısından da öğrenciler açısından keyifli fırsatlar bulunmaktadır.

Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi öğrencileri geleceklerine en iyi yatırımı yapmakta ve hayata önde başlamaktadırlar. Türkiye’den üniversitemize katılacak öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı firması ile başvurularını yapabilirler.

Geleceğin gıda teknolojisinin geleceğinde söz sahibi olmak isteyenler için en doğru tercih olan bölümlerimizde eğitim almak için lise ya da Önlisans diplomanızla başvurunuz. Hemen harekete geçin ve Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi öğrencileri arasında ki yerinizi siz de alın. Ukrayna’da hem yurtdışında yaşamanın keyfini çıkartın hem de diplomanızı alın.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]