Ukrayna Dünyanın İlk 1000 Üniversiteleri

UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYANIN EN İYİ İLKK 1000 ÜNİVERSİTELERİ ARASINDADIR

En İyi İlk 1000 Üniversiteleri

Öğrencilerine yalnızca bilimsel alanda değil aynı zamanda sosyal alanda da en iyi olanakları ve eğitimleri sunan Ukrayna Üniversiteleri dünyanın en iyi 1000 sıralamasında yer alan eğitim kurumları arasındadır. Ülke içindeki öğrencilerin yanı sıra dünyanın pek çok farklı ülkesinden öğrencileri kendisine çeken ve her yıl çok daha fazla ilgi gören Ukrayna Üniversiteleri akademik başarısı ve aynı zamanda dünya standartlarına uygun eğitim müfredatı ile Türk gençlerimize de yurtdışında eğitim olanağı tanıyan en saygın ve köklü kuruluşlar içindedir.

Harkov Üniversitesi

2019 yılında yapılan dünya en iyi ilk 1000 sıralamasında ilk 500’de yer alan Harkov Üniversitesi Tıp alanında verdiği başarılı çalışmalar sayesinde adını her açıdan her geçen gün daha fazla sağlamlaştırmaktadır. Tıp eğitimi almak isteyen pek çok gelince kapılarını açan üniversite Türk öğrenciler için de diploma denklik belgesi sayesinde tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi

Başkentte bulunan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Rusça, Ukraynaca ve aynı zamanda İngilizce eğitim veren ülkenin en iyi ve en başarılı okullar arasındadır. Dünyanın en iyi ilk 410 ile 440 aralığında bulunan üniversitede Ekonomi bölümünde verilen başarılı eğitimlerin yanı sıra gençler sosyal alanlarda başta Tarih ve Dil Bilimleri olmak üzere son derece yüksek standartta bir lisans eğitimi alma hakkına sahip oluyor.

Kiev Politeknik – Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute – Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

Yazılım mühendisliği denince akla ilk gelen üniversitelerden bir tanesi Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi’dir. Bu alanda ismini sağlamlaştıran üniversiteye aynı zamanda dünya sıralamasındaki İlk 500 – 560 diliminde olması nedeniyle de her geçen gün ismini literatüre sağlam şekilde yazdırmaktadır. Mühendislik ve teknik alanlarda verdiği başarılı eğitimler sayesinde pek çok yabancı öğrenciye de dünya standardında bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi – Kharkiv Polytechnic Institute – Harkov Politeknik Üniversitesi

Mühendislik konusunda ülkenin en iyi eğitimine sahip olan Harkov Politeknik Üniversitesi ülkemizdeki İstanbul Teknik Üniversitesi ile eğitim işbirliği anlamında protokol imzalayarak Türk gençlerinin yurtdışı hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir. Dünya sıralamasında 700 ile 755 aralığında bulunan üniversite Mühendislik alanında başarılı çalışmaları ile tanınmaktadır.

Sumy State University – Sumy Üniversitesi

Ülkenin en iyi üniversiteleri arasında bulunan Sumy Üniversitesi yakın tarihte kurulmuş olmasına rağmen hızla gelişimini sürdürmekte ve ülkenin en iyi 4. eğitim kurumu olarak anılmaktadır. Hızlı yükselişini kaliteli eğitim ve öğretim anlayışına borçlu olan Sumy Üniversitesi Tıp alanındaki eğitimleri ile ön plana çıkarak dünyanın her yerinde öğrenim almak için gelen gençlere ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en iyi ilk 800 ile 1000 üniversitesi arasında bulunmasının yanı sıra uluslararası faaliyetler alanında daha dünya ortalamasının üzerine çıkmayı başarmıştır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın