Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli havacılık ve uzay üniversitelerinden biri olan Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlıklı olmanız gerekiyor. Aids olmadığınızı belirten, sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunde yer alan heyet tarafından rapora sahip olmalısınız. Bunun yanı sıra elde ettiğiniz bu raporun tercümesinin yapılmış olması gerekiyor ve aynı zamanda noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir. Elde edeceğiniz bu sağlık raporunun son olarak kaymakamlık tarafından onaylanması durumunda işlemlerin sonuna gelmiş olacaksınız.

Doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber hizmet vermekte olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölüm doğrultusunda kısa süre içerisinde kaliteli bir şekilde eğitim alma imkanına sahip olabileceksiniz. Bu alanda ekip arkadaşlarımızın sizden isteyecekleri belgeler doğrultusunda gerekli işlemler kısa süre içerisinde yapılmakla beraber gerek Ukrayna’da eğitim amaçlı vize işlemlerinde elde etmiş olduğumuz tam başarı oranı gerek ise Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde yapmış olduğumuz öğrenci kaydı başvurularında elde etmiş olduğumuz tam başarı oranı Euro star yurt dışı eğitim merkezi ekip arkadaşlarımızın başarısını ortaya koymaktadır.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde alacağınız eğitimlerde eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim tercih edilmektedir. Bu alanda alacağınız eğitimlerde öncelikli olarak bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak detaylı bir bilgi birikimine sahipseniz doğrudan tercih edeceğiniz bölümün ilgili lisans bölümünde bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim görmeye başlayacaksınız.

Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimine tabi tutulacaksınız. Bu sistem dahilinde bologna eğitim sistemine tabii tutulacak ve bir yıllık hazırlık eğitimi ile beraber başarılı olmanız durumunda lisans eğitiminiz için bir üst sınıfa geçişiniz ects kredi sistemi dahilinde sağlanacaktır. Bunun akabinde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim görmeye başlayacaksınız.

Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak bu eğitim sistemi dahilinde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı görmekten ziyade ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade her iki taraf içinde aralarındaki bağları çok daha güçlü bir hal almasını sağlayacak ve bunun yanı sıra öğretmen öğrenci arasındaki diyalogun artışını sağlayacak bir şekilde öğrencinin öğretmenin sunacağı konu başlıkları dahilinde kendi ekip arkadaşları ile beraber gerek Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Harkov Uzay ve Havacılık Üniversitesi bünyesinde bulunan teknolojik donanım bakımından oldukça gelişmiş bilgisayar laboratuvarlarında konu ile ilgili olarak gerekli araştırmaları yapabilmektedir.

Bu alanda öğrencilerimizin yapacağı çalışmalar ile beraber elde edecekleri yazılı dökümanlar ya da görsel dökümanlar ile beraber en iyi şekilde konuya hakimiyet kazanabilmek amacı ile çalışmalarını düzenli bir şekilde yürütmekte olan öğrencilerimiz için yılda iki kez öğretim görevlisi olan öğretmenler tarafından kanaat notu kullanılmaktadır.

Bu alanda öğrencilerin ects kredi sistemi dahilinde almakta olduğu lisans eğitimleri sürecinde etken bir yol alması sağlanmaktadır. Sizde dilerseniz bu eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun için doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]