Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Alanında kaliteli bir eğitim vermekte olan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde sizde iyi bir şekilde eğitim almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir eğitm sürecine tabi tutulacaksınız. Bunu yanı sıra kaliteli bir eğitim ile beraber Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim sürecinizi tamamlayabileceksiniz.

Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak bu eğitim sisteminde tamamen öğretmen ve öğrenci arasında bağları güçlendiren bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öğrencilerin sadece birer alıcı olarak görülmesnden ve bunun yanı sıra öğretmenlerin ise sadece birer verici olarak görülmesinden ziyade öğrencilerin araştıramaya yönelik bir şekilde bilgiye ulaşması ve ulaştıkları bu bilgileri yapacağı uygulamalar sayesinde kullanabileceğini görmesi gerekmekte olduğunu gösteren bir eğitim sistemi olarak nitelendirdiğimiz bologna eğitim sistemi günümüzde bütün dünya tarafından yaygın bir şekilde uygulanmakta olan bir eğitim sistemidir.

Bu eğitim sistemini en iyi şekilde uygulamayı başaran ve yaptığı eğitim girişimleri tarafından Ukrayna devet başkanlığı tarafından ulusal sıfatı alan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminde öğretmenlerin öğrenciye sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencinin kendi ekip arkadaşları ile beraber bu konu başlıklarından birini seçmesi ile berber yapacağı çalışmalarda en iyi bir şekilde konuya hakim olamsını sağlamak temel hedeftir.

Öğrenciler yapacağı tercihler ile beraber seçmiş oldukları araştırma konusunu dilerse teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta olan Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yer alan bilgisayar laboratuvarlarında araştırabilir ya da dilerse Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konuya tam hakimiyeti sağlayabilir. Öğrencimiz bu aşamada tamamen kendi isteği doğrultusunda çalışmalarını yürüterek ekip arkadaşları ile beraber bu çalışmalarda en iyi bir şekilde başarıyı elde edebilmek adına sağlam bir araştırma çalışması sürdürmektedir.

Bu araştırma çalışmalarının akabinde yapacakları uygulama çalışması ile beraber araştırmış olukları konuya tam olarak hakimiyeti sağlamakta olan öğrenci arkadaşlarımız bu alanda iyi bir eğitim alarak hakim oldukları konular üzerinde birde sunum yapmaktadır. Elde ettikleri yazılı ya da görsel dökümanlar dahilinde sunumlarını yapmakta olan öğrenci arkadaşlarımız bu çalışmalar niteliğinde iyi bir şekilde başarı sağlaması durumunda bologna eğitim sistemi dahilinde var olan etcs kredi sistemi ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullandıkları kanaat notu çerçevesinde başarılı olan öğrencilerin bir üst sınıfa geçmeleri sağlanmaktadır.
Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi eğitim kadrosunda ise 55 profesör ve 421 öğretim üyesi bulunmaktadır. Bu eğitim ile beraber öğrenciler bir üst sınıfa geçerken mezun olduklarında ise elde edecekleri diploma ülkemizde mevcut olarak bulunan yüksek öğretim kurumu yani yök bünyesinde bulunan denklik sisteminden dolayı yapılacak olan çalışmalarınız boşa gitmeyecek ve ülkemiz sınırları içerisinde mezun olmuş olduğunuz alan ile ilgili olmak üzere iş bulma fırsatından yararlanabileceksiniz.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki ;

  • Deniz Hukuku Fakültesi Bölümü
  • Liman Mekanizasyonu Bölümü
  • Ekonomi ve Yönetim Fakültesi Bölümü
  • Taşımacılık Teknoloji ve Sistemleri Fakültesi Bölümü
  • Gemi Mühendisliği Bölümü
  • Su taşımacılığı Bölümü

Bu altı bölümden birinde sizde iyi bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun akabinde sormak istediğiniz sorular ya da bize ulaşmak için hemen EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]