Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde kaliteli bir lisans sürecine iyi bir üniversite eğtimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer almaktadır. Sizde Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde iyi bir lisasn eğitimi alabilmeniz için her hangi bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ya da her hangi bir şekilde üniversite sınavına girmenize gerek yoktur.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Ukrayna’da bulunuyor öncelikli olarak Ukrayna ile ilgili olarak bir takım bilgiler verelim. Ukrayna Karadeniz’in Kuzey kesimlerinde yer alıyor. Bu alanda %7 gibi bir kısımı sular ile çevrilidir. Başkenti Kiev olan Ukraynada resmi dil Ukraynaca’dır fakat burada yaşamakta olan bütün halk Rusça bilgisine sahiptir. Ukraynada yer alan insanların büyük bir kısmı Ukraynalıdır bunların yanı sıra bir kısmı Rus, bir kısmı Kırım ve bir kısmı’da Bulgarlardan oluşmaktadır. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kievde alanında çok iyi bir şekilde gerek teknolojik donaım bakımından gerek ise yapılmakta olan çalışmalar bakımından kaliteli bir şekilde eğitim anlayışına sahip olan kurumumuzda gerek yurt içinden gelen gerek ise yurt dışından gelen öğrenciler ile beraber Ulusal anlamda eğitim verilmektedir.

Şimdi Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bir bakacak olursak;

 • Otomasyon ve Bilgi Teknolojileri Bölümü
 • Mimarlık Fakültesi Bölümü
 • Yapı Bölümü
 • İnşaat Mühendisliği Bölümü
 • Sıhhi Mühendisliği Bölümü
 • Coğrafi sistemleri ve Arazi Yöntemleri Bölümü
 • Öğretmenlik Fakültesi Bölümü
 • Proje Yönetimi Bölümü
 • İnşaat Bölümü
 • Mekanik Mühendislik Bölümü
 • Otomasyon ve Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 • Su kaynakları Bölümü
 • Ekoloji Bölümü
 • Jeodezi Kartografça
 • Arazi Bölümü
 • Mimarlık Bölümü

Sizlerde bu bölümlerden birinde kaliteli bir şekilde eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde Avrupada uygulanmakta olan eğitim müfredayı uygulanıyor olduğundan dolayı sizlerde bu alanda kalitlei bir şekilde eğitim grerek Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diplomalar ile beraber gerek ülkemizde gerek ise bir çok avrupa ülkesinde yer alan denklik sistemi dahilinde diplomalarınızın geçerliliğinden faydalanma imkanına sahip olabileceksiniz.

Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi bütün dünyanın uygulamakta olduğu bir eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemidir. Bu sistem dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesinden ya da öğretmenlerin ise sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yapılan çalışmalarda öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal alması sağlanmıştır. Bologna eğitim sisteminde ects kredi transfer sistemi mevcuttur. Bu sistem kişiyi bilgiyi hazır alan pasif bir kişi olarak görmekten çok bilgiyi araştıran kullanan ve uygulayan kişi olarak görmekte ve kişiyi çalışmaya teşvik etmektedir ve öğrenciler bu alanda yapacağı çalışmalarda dilerseler Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde ya da dilerseler Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından gelişmiş bir alt yapıya sahip olan bilgisayar laboratuvarlarında konu ile ilgili gerekli araştırmalarda bulunabilmektedir.

Sizde dilerseniz Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim ile beraber lisans eğitimi alma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar dahilinde iyi bir şekilde mezun olarak gerek teknik bilgil bakımından gerek ise yapılacak olan çalışmalar bakımından ayrıntılı bir şekilde konulara hakim olacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]