Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi

Zaporece Devlet Mühendisliği Akademisi

Zaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi Ukrayna’da Dinyeper Nehri’ne yakın bir mevkide kurulmuş olup çeşitli mühendislik alanlarında eğitim veren, donanımlı bir üniversitedir. 50 yılı aşkın geçmişe sahip olmasına rağmen kaliteli eğitim anlayışını her geçen sene yükselten bir yapıdadır. Üniversitenin yıllar içinde elde etmiş olduğu tecrübe, öğrencilerinin duyduğu saygınlık, kaliteli ve donanımlı eğitimcilere sahip olması sayesinde her dönem öğrenci sayısını arttırmaktadır.

ZZaporijya Devlet Mühendisliği Akademisi ‘ni başka ülke öğrencilerin yanında Türkiye’deki öğrenciler de tercih edebilmektedirler. Lise mezunu olan ve lise diplomasına sahip olan her öğrenci bu üniversiteye tercih için başvuru yapabilir. Üniversite çeşitli mühendislik bölümlerine sahiptir. Öğrenci, istek ve yeteneklerine uygun olan bölümlerden birini tercih edebilir. Üniversitenin hangi bölümü olursa olsun ders işlenme sistemi aynıdır. Ders programlarında öğrencilerin yararına olacak uygulama dersleri yer almaktadır. Uygulama dersleri sayesinde öğrenci derste aldığı bilgileri pratik yaparak da pekiştirmektedir. Zaporece Devlet Mühendisliği Akademisi Bologna sürecinde yer alan üniversitedir. Bologna süreci hakkında bilgi vermek gerekirse, öğrencilerin derslere aktif katılımını sağlayan bir sistem olup, derslerde aktarılacak konuların öğrenciler tarafından önceden araştırılıp ön bilgi edinmesini sağlar. Bu sayede öğrenciler kendi çaba ve araştırmaları ile edindikleri bilgileri kolay kolay unutmaz ve bilgilerin kalıcılığı arttırılmış olmaktadır. Böylece Sadece sınavlardan geçmek için ders çalışma mecburiyeti hisseden öğrenci yetişmemektedir.

Zaporece Devlet Mühendisliği Akademisi’ni tercih edecek öğrenciler için diğer bir önemli konu da konaklama, yeme-içme, sosyal yaşamdır. Öncelikle konaklamadan bahsedecek olursak, akademiye ait iki adet yurt bulunmaktadır. Ayrıca akademi çevresinde öğrenciye göre uygun fiyatlı kiralık evler de bulunabilir. Ayrıca okulun ve yurtların yemekhanesinde, öğrenci yemek sorunu çekmez. Akademi etrafında bulunan fast food mekânları, lokanta ve cafeler de öğrencilerin yemek yemek için tercih ettiği mekânlar arasındadır.

Zaporece Devlet Mühendisliği Akademisi öğrencilere ders dışında da imkânlar sunmaktadır. Öğrenci ve spor kulüpleri, aktivite merkezleri, hobi kursları, kapsamlı kütüphane, sanat merkezi, bilgi ve teknoloji laboratuvarı üniversitenin öğrencilerine sunduğu imkânlar arasında yer alır. Öğrenciler boş zamanlarında çeşitli aktivitelerde bulunabilir, ilgi alanlarına göre kulüplere kayıt olabilir, tiyatro ve sinemada vakit geçirebilirler. Ayrıca üniversite tarafından kurulan dil merkezi sayesinde, öğrenciler İngilizce, Fransızca, Almanca gibi dilleri öğrenme imkânına sahip olurlar. Ayrıca akademi bünyesinde bulunan sağlık merkezi, ihtiyaç anında sürekli hizmet vermektedir.

Zaporece Devlet Mühendisliği Akademisi hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt sürecinin nasıl ilerleyeceğini bilmek isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile iletişime geçebilir, akıllarında olan sorulara doğru bir şekilde cevap bulabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencilere sadece kayıt ve bilgilendirme aşamasında yardımcı olmakla kalmayıp, öğrencinin Zaporece Devlet Mühendisliği Akademisi’ne devam ettiği süreç boyunca yardım elini üzerlerinden çekmez. Böylece öğrenci ailesinden uzakta olmasına rağmen kendini yalnız hissetmez.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]