Donetsk Ulusal Üniversitesi

Donetsk Ulusal Üniversitesi

Ukrayna’da yer alan Donetsk Ulusal Üniversitesi, 1937 yılında kurulmuş olup yıllar geçtikçe tecrübesine tecrübe katarak binlerce öğrenciyi bünyesinde barındırmış ve öğrencilerinin başarılı bir şekilde mezun olup hayata atılmalarını sağlamıştır. Yılların verdiği tecrübe ve güven duygusu, Donetsk Ulusal Üniversitesi’ni tercih edecek öğrencilere yol gösterici niteliğinde olacaktır.

Öncelikle üniversitenin eğitim dili Rusça’dır. Rusça dilbilgisine sahip olmayan öğrenciler için bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Hazırlık eğitimi bölüm süresinden bağımsızdır. Ancak Rusça dilbilgisine sahip öğrenciler, hazırlık bölümünü okumasına gerek kalmayacak ve hemen bölüm derslerine başlayabilecektir. Hazırlık bölümü sayesinde Rusça bilmeyen öğrenciler ise dersleri okuyup anlayacak kapasiteye ulaşabileceklerdir. Üniversite araştırma sürecinde olan öğrenciler bu konuda şüphe duymamalıdırlar.

Donetsk Ulusal Üniversitesi, tercih yapacak öğrencilere ilgi alanlarına yönelik fazla sayıda bölüm sunmaktadır. Bölüm dersleri anlat geç şeklinde olmayıp, öğrenciye sorumluluk yüklenerek işlenmektedir. Bunun için Donetsk Ulusal Üniversitesi Bologna sürecine dâhildir. Bologna sürecinde bulunan üniversitede öğrenciler ders işlenme sürecine kendileri dâhil olmaktadırlar. Eğitimcilerin verdiği çalışmalar ve araştırma konuları sayesinde öğrenci konuya çalışıp gelecek böylece kendi çabaları ile çalıştığı ders aklında kalıcı bir şekilde yer alacaktır. Bu sayede eğitimin sınav odaklı olmaması amaçlanmıştır. Sınav odaklı olmayan eğitim sistemi hem öğrenciyi sınav stresine sokmayacak hem de sınavdan geçmek için ders çalışmasını engelleyecektir. Ayrıca Donatsk Ulusal Üniversitesi sadece liseden mezun olup ilk defa üniversite eğitimi alacak kişiler için değildir. Öğrenci, üniversite eğitimi almış ancak lisans tamamlama yapmak isterse üniversite bu konuda da öğrencilere kolaylık sağlayacaktır. Böylece öğrenci lisans tamamlayarak başarılı olması halinde lisans mezunu olarak diplomasını alacaktır.

Donatsk Ulusal Üniversitesi, YÖK tarafından tanınmış bir üniversite olup, eğitim sonunda başarılı olmanız durumunda bu üniversiteden alacağınız diploma sadece o ülke sınırları içerisinde geçerli olmayıp YÖK’ün denklik tanıdığı her yerde geçerliliğe sahip olacaktır. Bu sayede öğrenci meslek seçimlerini ülke olarak sınırlandırmamış olacak ve kendine farklı ülkelerde de meslek arayabilecektir.

Eğitim kadar öğrencilerin merak ettiği bir diğer konu da konaklamadır. Konaklama için donatsk ulusal üniversitesi etrafında öğrencilerin kalabileceği kiralık evler bulunmaktadır. Öğrenci ister tek olarak isterse de arkadaşları ile birlikte kalabilme imkânına sahiptir. Ayrıca evde kalmak istemeyen öğrenciler için yurtlar da mevcuttur. Konforlu ve her türlü ihtiyaca uygun olarak dizayn edilen yurtlar da öğrencilerin tercihleri arasında yer alır.

Başarılı bir geçmişe sahip olan Donetsk Ulusal Üniversitesi’ni tercih etmek isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile iletişime geçebilirler. Bu danışman firma öğrencinin ilk andan itibaren her daim yanında olan ve öğrenci ihtiyaçları ile ilgilenip çözümler bulan firmadır. Öğrencinin okula kayıt işlemleri ve kalacak yer bulması durumlarında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması bizzat yardımcı olmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]