Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi 1921 yılında kurulmuştur. Piragov adı ile kurulmuş olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi bakanlar kurulundan gelmiş olan eğitim emri ile kurulması sağlanmış ve 1994 yılından itibaren akredite sağlanmıştır. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan eğitim kadrosunda 100 kişilik doktor kadrosu, 424 kişilik bir doçent kadrosu, 6 kişilik devlet ödüllü akademisyen ve 24 kişilik öğretim görevlisi olmak üzere toplamda 554 kişilik bir eğitmen kadrosu ile beraber öğrencilerine en iyi şekilde bilgi birikimi ve donanımı aktarmak üzere bologna eğitim sisteminden yararlanılmaktadır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesinde kullanılmakta olan Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda üniversite öğrencilerinin daha çok bilgiyi araştırarak elde etmeleri ve bu şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bunun sebebi ise öğrenciyi bilgiyi doğrudan almakta olan bir alıcı öğretmeni ise bilgiyi doğrudan aktarmakta olan bir verici konumunda görmekten ziyade öğrenciyi araştırmalar yaparak bilgiye ulaşmayı sağlayan bir birey olmasını sağlamaktan geçmektedir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde gelişmiş faliyetlere bakacak olursak üniversite bünyesinde her sınıf teknolojik donanım bakımdan oldukça üst düzeye sahip bir şekilde bilgisayar destekli sınıflara sahip bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Vinnitsa Tıp Üniversitesi Amerik Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya gibi yabancı ilaç firmaları ile sağlam ilişkiler kurmuş bulunuyor ve Vinnitsa Tıp Üniversitesi 62 tane uluslar arası çalışmayı gerçekleştirerek bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli başarılara imza atmıştır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenci adaylarımız için öncelikli olarak şunu söyleyebilriz ki Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ülkemizde geçerliliğini korumakta olan sistem yüksek öğretim kurumu yani yök denkliğinde ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerliliğini korumaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde alacağınız diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde dilerseniz kendiniz için bir iş yeri açarak kendi seçeceğiniz personeller ile bir arada çalışma imkanına sahip olabilirsiniz ya da dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu çalışmalar eşliğinde sizde dilerseniz Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz.
Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki;
Tıp bölümü: Genel anlamda tıp eğitimi verilmekte olan bir bölümdür. Bu bölümden mezun olmanız durumunda ülkemiz sınırları içerisinde yer alan tüm hastanelerde doktorluk yapabilmektesiniz. Dolayısı ile ülkemiz sistemi içerisinde geçerli olan yüksek öğretim kurumu yani yök dahilinde bir denklik sistemi bulunmaktadır. Alanında kaliteli bir eğitim verilmekte olan tıp eğitimi hazırlık sınıfında seçmiş olacağınız yabancı dil ile birlikte verilmektedir.

Eczacılık bölümünden mezun olduğunuz takdirde bir eczacının mutalk suretle bilmesi gerekenler, uygulaması gereken prosedürler, yapması gereken çalışmlara yönelik bir eğitimden geçirileceksiniz. Bu eğitim ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan her şehrimizde eczane açma yetkisine sahip olabileceğiniz gibi dilerseniz bir başka eczane bünyesinde çalışma imkanınada sahip olabilirsiniz. Alacağınız bu eczacılık eğitimi dahilinde yapacağınız çalışmalarda üniversite hayatınızda göreceğiniz Bologna eğitim sisteminin ekilerini görebileceksiniz.

Diş Hekimliği bölümünde geçmişten günümüze insanlığın temel sorunları arasında yer alan diş ve diş hastalıkları alanında çözümler üretmekte olan diş hekimliği bölümünde sizlerde uygun bir şekilde eğitim alarak alanında uzman bir doktor olabileceksiniz.

Aile Hekimliği bölümünde aile doktoru olabilecek seviyede bir eğitim alacaksınız. Dolayısı ile alacağınız bu eğitim sürecinde kaliteli bir bilgiye erişmiş olacaksınız.

Sizlerde Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim almak isterseniz zaman kaybetmeden sizde EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]