Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi

Ukrayna’nın en iyi eğitim veren üniversitelerinden biri olan Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesinde iyi bir teknik eğitim almak için lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda elde edeceğiniz diploma ile beraber Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber iyi bir eğitim imkanına sahip olabilirsiniz. Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesinde yapacağınız çalışmalarla beraber lisans eğitiminizin sonuna geldiğinizde elde edeceğiniz diploma ile beraber ülkemizde yüksek örğretim kurumu diye bilinmekte olan yök sistemindeki denklikten dolayı ülkemiz sınırları içerisinde Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesinden elde etmiş olduğunuz diplomayı rahat bir şekilde kullanabileceksiniz. Dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz ya da bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi bütün dünyanın kabul etmiş olduğu bir sistem olan bologna eğitim sistemidir. Bu sistem kendini sürekli olarak yenilemektedir. Bologna eğitim sistemi ile beraber alanında kaliteli bir şekilde öğrenciler yetiştirilmektedir. Alacağınız teknik eğitimlerde özellikle sizin açınızdan çok iyi bir alt yapı hazırlayacak olan bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenci daha çok araştırmaya ve uygulama ile beraber projelendirme çalışmalarına yöneltilmektedir. Günümüzde dünyanın bir çok ülkesi eğitim sistemlerinde köklü bir değişikliğe giderek bu eğitim sistemini kullanmaya başlamaktadır. Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi ise yıllardan beri bu eğitim sistemini kullanıyor olmasının avantajlarını öğrencilerine yansıtmaktadır.

Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde kullanılan dil Rusça’dır. Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak Rusça konusunda iyi bir bilgiye sahipseniz bu alanda doğrudan Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümün ilgili lisans eğitimi sınıfına yerleştirilmeniz sağlanacaktır. Fakat iyi bir aksana sahip bir şekilde Rusça bilgisine sahip değilseniz bu alanda size bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sürecinde bologna eğitimi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim verilmektedir. Bu süre zarfında dilerseniz konu ile ilgili olarak Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan kütüphanelerde araştırmalar yapabilirsiniz ya da Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan teknolojik donanım bakımından oldukça üstün bir sınıfta yer alan bilgisayar laboratuvarlarında detaylı bir şekilde çalışmalarınızı yürütme imkanına sahip olabilirsiniz.

Donetsk Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu bologna eğitim sistemi ile beraber öğretmenlerin vermiş olduğu konu başlıkları dahilinde öğrenciler kendi ekip arkadaşlarını oluşturmaktadır ve bu ekip arkadaşlarını oluşturan öğrenciler konu ile ilgili gerek Donetsk Teknik Üniversitesi araştırma kütühanelerinde gerek ise bilgisayar laboratuvarlarında konuları ile ilgili yazılı ya da görsel dökümanları toparalmaktadır. Bu alanda iyi bir çalışma yapan öğrenciler elde edecekleri bu verileri bir araya getirerek bu alanda bir projelendirme ve uygulama çalışması yaparak konuya olan hakimiyeti çok daha iyi bir yere getirmektedir.

Sizde Donetsk Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak bu alanda lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmalısınız. Donetsk Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi için hiç bir şekilde üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok ve tabi bu stresi yaşayarak üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Doğrudan 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak konu ile ilgili detaylı bilgilere alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeler ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]