İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi Ukrayna’nın Lviv kentinde yer alan 1661 yılında kurulmuş olan Ukrayna’nın bilinen en eski üniversitelerinden biri olmakla beraber bu alanda yapmakta olduğu çalışmalar dahilinde kaliteli eğitim sürecine öğrencilerin tabii tutulduğu yapılan çalışmalar doğrultusunda öğrencilerin başarılı bir eğitim sistemi ile eğitildiği Ukrayna’nın en köklü ve en prestijli üniversitelerinden biridir.

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitm dünyanın en gelilmiş eğitim sistemlerinden biri olarak bilinen ve sürekli olarak kendini yenilemekte olan bologna eğitim sistemi kullanılmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencileri sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmenleri sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki ilişkilerin çok daha kuvvetli bir yapıya sahip olduğu kaliteli bir eğitim sistemi olarak bilinmektedir. Bologna eğitim sistemi bütün dünya tarafından ön görülmekte olan bir eğitim sistemidir.

Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim almak isterseniz öncelikle bu eğitim sistemini bir tanımaya başlayabiliriz. Bologna eğitim sistemi sürecinde öğretmenin, öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını kurması ile beraber kaliteli bir şekilde bilgiye ulaşması için bir takım araştırmalarda bulunması gerekiyor.

Bu araştırma sürecinde ise yapılacak çalışmalar dahilinde öğrencimiz gerek İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde gerek ise İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça gelişmiş bilgisayar laboratuvarlarında tercih etmiş oldukları konu ile ilgili detaylı bir araştırma sürecinden geçirilerek elde ettikleri yazılı ve görsel dökümanları taslaklar halinde kullanma imkanına sahip olacaktır. Bunun yanı sıra üniversitemiz dahilinde yer alan bu imkanların dışında farklı bir çalışma yürütmek isteyen öğrencimiz konu ile ilgili uzman bir kişi ile yapacağı görüşmeler dahilinde iyi bir röportaj yaparak alanında kaliteli bir çalışma sistemine tabii tutulmaktadır.

Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrencimiz başarılı bir tutum sergileyerek elde edeceği dökümanları bir sonaki aşama olan projelendirme ve uygulama aşamasında kullanma imkanına sahip olacaktır. Bu aşamada yapılacak olan şey ise elde edilen belgelerle ilgili olarak hazırlanacak bir proje doğrultusunda bir uygulama yapmak olacaktır. Öğrenci arkadaşlarımız yapmış olduğu araştırmalar ile beraber konuya karşı hakimiyet kazanırken bu alanda yapacakları uygulamalar ile beraber de konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmektedir.

Bu sistem dahilinde ects adı verilmekte olan kredi sistemi uygulanıyor. Başarılı olan öğrencilerimizin almış oldukları lisans eğitimi dahilinde bir üst sınıfa geçirilmesi yanı sıra yılda iki kez kullanılmakta olan kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçişler sağlanmaktadır.

İvan Franko Lviv Ulusal Üniversitesinde YÖK denkliği bulunmaktadır. Yani bu üniversitelerden aldığınız diplomalar ülkemizde de geçerlidir. Bitirdiğiniz bölümle ilgili bir işe yerleşirken yurt dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak herhangi bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacaksınız. Yani ülkemiz sınırları içersinde dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz ya da dilerseniz bir başka iş veren ile çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalarınız dahilinde çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal yaşam statüsünde iiy bir çevreye sahip olabilirsiniz, iyi bir hayat tarzına sahip olabilirsiniz, saygın bir çevreye sahip olabilirsiniz..

Rahat bir yaşam için öncelikli olarak iyi bir eğitim sürecine tabii tutulmanız gerekiyor. Alacağınız kaliteli bir üniversite eğitimi ile beraber rahat çalışma koşulları altında düzenli bir hayatınız olabilir. Sizde detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]