Ukraynada Eğitim Dili

Ukraynada Eğitim Dili ; Yıllarca hayalini kurduğunuz üniversite eğitimini yurtdışında sınavsız bir şekilde okuma olanağına sahip olduğunuzu biliyor muydunuz? Türkiye’de de geçerli olacak diploma şansı yanında aynı zaman Avrupa standartlarında bir eğitim alma imkânı artık Ukrayna’da sizleri bekliyor.

Yurtdışında okumak gözünüzü korkutmasın. Özellikle yabancı dil probleminiz olmasın. Ukrayna’da eğitim dili olarak İngilizce, Rusça veya Ukraynaca kullanılmaktadır. Siz okumak istediğiniz bölüme karar verdikten sonra hangi dilde eğitim alacaksınız 1 yıl hazırlık sınıfı ile o dili eğitiminiz için yeterli seviyeye getirebileceksiniz.

Ukrayna’da eğitim diğer ülkelere kıyasla oldukça düşük ücretlerle mümkün olmaktadır. Yıllık harç bedellerinin 2000 dolardan başladığı üniversitelerde tercih edilen bölüme göre harç ücretleri değişmektedir. Günlük yaşam ücretlerinin de oldukça makul olduğu ülkede küçük bir bütçeyle okuma imkânına sahip olacaksınız. Dilerseniz kredi yurtlar kurumunun geri ödemeli kredi bursundan da faydalanabilirsiniz.

Ukrayna’da üniversite okurken yabancı dil konusunda oldukça büyük avantajlara sahip olacaksınız. Ukrayna’da eğitim dili olarak hangi dili seçtiyseniz o dil konusunda kendinizi geliştirebileceksiniz. Ayrıca ülkede günlük hayatta da Ukraynaca ya da İngilizce konuşabilecek, ülkede üç dil birden öğrenme şansına sahip olacaksınız.

Ukrayna üniversitelerinde tıp, mimarlık, mühendislik, gemi kaptanlığı gibi birçok prestijli meslekten istediğinizi sınavsız bir şekilde okuma imkânına sahip olacaksınız. Hiçbir sınava tabi olmadan gireceğiniz bu bölümlerden mezun olduğunuzda Avrupa’da 1. Sınıf kalitede diploma olarak kabul edilen europass mavi diplomanın sahibi olacaksınız. Türkiye’de de geçerliliği olan bu diploma ile istediğiniz mesleği icra etme imkânına sahip olacaksınız.

Ukrayna’da Sosyal Hayat

Ukrayna gelişmişliğini her geçen gün artıran güzel bir ülkedir. Gezilecek görülecek yerleriyle meşhur bu ülkede öğrenci olabilmek bir ayrıcalıktır. Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü ülkede okurken keşfedeceğiniz pek çok yer sizleri bekliyor. Aylık yaşam giderleri de son derece uygun olan ülkede sosyal hayat canlılığı da oldukça aktiftir. Vize almanın diğer ülkelere göre oldukça basit olduğu ülkede canlı dinamik bir öğrencilik hayatı sizleri bekliyor.

Ukrayna’da istediğiniz bölümü sınavsız bir şekilde okuyabilmek için tek yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı bürolarına gelmek. Eurostar farkıyla Ukrayna’da eğitim dilinize birlikte karar verebilir dilerseniz Eurostarın sunduğu dil okullarından birine kayıt yaptırabilirsiniz. Böylelikle dil sorununuza kökten çözüm getirebilirsiniz.

Kaliteli ve Avrupa standartlarında bir yurtdışı eğitimi için sizleri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerine bekliyoruz. Hayalinizdeki üniversite eğitimi için acele edin, erken kayıt avantajlarından yararlanın.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın