Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Tıp Üniversitesinde Okumak

Ukrayna Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi 9 Eylül 1941 tarihinden günümüze dek eğitim ve öğretim çalışmalarını sürdürmekte olan alanında kaliteli bir eğitim vermekte olan bir üniversitedir. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim verilmektedir. Bologna eğitim sistemi ile ilgili olarak bilgi verecek olursak bu sistem dahilinde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmek ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir yapıya sahip olduğu bir sistem olarak vurgulayabiliriz. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğrencinin konuları araştırarak sentezleyen ve kendi işine yarayacak olan kısımları ile ilgili bir takım çalışmalar yapmasını sağlamaktadır.

Ukraynada Bütün dünyada etkili bir şekilde uygulanmakta olan bu sistem ile beraber kaliteli bir eğitim ve öğretim sürecine tabii tutulan öğrenciler için uygun bir şekilde tercih etmiş oldukları bölümler ile ilgili olarak eğitimler verilmektedir. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olmak üzere bu üç dilden biri ile ilgili olarak eğitim dili altında lisans eğitimi verilmesi sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde öğrenci yapacağı çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde lisans eğitimi sürecine tabii tutulmaktadır.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna kriterleri konusunda şunları söyleyebiliriz ki bu alanda yapılmakta olan çalışmalar öğrencilerin pasif bir alıcı olarak görülmesinden ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade konu ile ilgili olarak gerekli alt yapı çalışmalarının yapılmasında etkili bir şekilde öğrencilerimizin önüne çıkmaktadır. Gelecekleri yaşamlarında dahi bologna eğitim sistemi alt yapısını hissetmektedir.

Kiev Tıp Üniversitesi Denklik

Bologna eğitim sistemi ile beraber öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin konu ile ilgili olarak bir takım araştırmalarda bulunması istenmektedir. Öğrenciler kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak tercih ettikleri bu konu başlıkları ile ilgili olarak gerek Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphaneleri ile beraber araştırmalarını sürdürebilir iken gerek görürse Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde bulunan teknolojik donanım bakımından çok kaliteli bir alt yapıya sahip olan bilgisayar laboratuvarlarından konu ile ilgili olarak gerekli araştırmaların yapılmasını sağlamaktadır.

Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile beraber yılda iki kez öğretim görevlisi öğretmenler tarafından uygulanmakta olan kanaat notu dahilinde öğrencilerin ects kredi sistemi ile beraber bir üst sınıfa geçişine karar verilmektedir. Öğrenciler bu alanda başarılı bir eğitim alabilmek için çalışmalarını eğitim gördükleri dil ile beraber kaliteli bir şekilde sürdürerek araştırma yapacakları konu ile ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olurlar.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin yaptıkları çalışmalar gerek ise öğretmenlerin yapmış olduğu çalışmalar takdire şayandır. Bu alanda uygulanan eğitim ile beraber öğrenciler kaliteli bir tıp eğitimi ile çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu işlemler dahilinde iyi bir yere gelebilen öğrenciler Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde gördükleri lisans eğitimi ile beraber mezun oldukları takdirde elde edecekleri diplomalar ile beraber ülkemize geri döndüğünde yüksek öğretim kurumu yani YÖK denkliği ile beraber dilerseler kendi polikliniklerini açma imkanına sahip olabiliyorlar ya da öğrencilerimiz dilerse bu alanda hizmet vermekte olan sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabiliyorlar.

Kiev Tıp Üniversitesi Ücretleri ve Öğrenci Girişi

UKRAYNA BÖLÜM LİSANS ( RUS )
KİEV TIP ÜNİVERSİTESİ Tıp 5000 $
KİEV TIP ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği 5000 $
KİEV TIP ÜNİVERSİTESİ Eczacılık 5000 $

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz üniversite sınav stresini yaşayarak üniversite sınavına girmenize gerek yok. Bu alanda yapacağınız çalışmalar sizi 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine yönlendirmektedir.

Kiev Tıp Üniversitesi Sık Sorulan Sorular


#kievtıpüniversitesi #ukraynadatıp #ukraynaüniversiteleri

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]