Ukraynada Eğitim Gemi Kaptanlığı

Gemi kaptanlığı eğitimi alarak hem denizlerde seferlere çıkmak hem de kurumsal firmalarda gemi kaptanlığı mezunu olarak iş bulmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi Ukrayna oluyor. Ukrayna’da gemi kaptanlığı bölümü eğitimi sadece Odessa Denizcilik Akademisi’nde veriliyor. Dünya çapında tanınmış bir üniversite olan Odessa Denizcilik Akademisi sayesinde dünyanın her yerinden Ukrayna’ya gelen öğrencilere gemi kaptanlığı eğitimi veriliyor.

Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı bölümü üzerine alan öğrenciler 1944 yılında kurulan ve uzun yıllardan beri eğitim veren Odessa Denizcilik Akademisi’ni tercih ediyor. Çok uzun yılardan beri eğitim veren Odessa Denizcilik Akademisi’nde şimdiye kadar Ukrayna, Sovyetler birliği ve diğer yabancı ülkelerin donanması için 40 bin uzman yetiştirildiği bilinmektedir.

Modern teknolojileri kullanan Odessa Denizcilik Akademisi’nde gemi kaptanlığı eğitimi almak ister misiniz? Dünyanın pek çok yerinde adından sıkça söz ettiren Odessa Denizcilik Akademisi yepyeni öğrencilerini bekliyor. Pek çok ders alma imkanına sahip olan öğrenciler Ukrayna’da beklentilerinin üzerinde bir denizcilik eğitimi alma fırsatına sahip oluyor.

UKRAYNA’DA AYRICALIKLI BİR GEMİ KAPTANLIĞI EĞİTİMİ SUNULUYOR

Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı bölümü üzerine alacak olan öğrenciler 4 yıl lisans eğitimi 1 yıl hazırlık eğitimi alıyor. Ancak gemi kaptanlığı bölümünden mezun olmak isteyen öğrencilerin gemide 12 ay boyunca staj yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerin staj yapması onların gemi kaptanlığı bölümü başarısı açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uygulamalı bir eğitim alan öğrenciler Ukrayna’da gemi kaptanı olma imkanına sahip oluyor.

Odessa Denizcilik Akademisi gemicilik fakültesinde okuyan öğrenciler gemi kaptanlığı gibi pek çok bölümde eğitim alma imkanına sahip oluyor. Odessa Denizcilik Akademisi’nden mezun olan öğrencileri güzel bir iş hayatı bekliyor olacak. Hem denizde hem de firmalarda kolay bir şekilde iş bulabilen gemi kaptanlığı bölümü mezunlarının diplomalarına Avrupa ülkelerinde denklik de sağlanmaktadır.

Ukrayna’da gemi kaptanlığı eğitimi alırken Odessa Denizcilik Akademisi’nin sosyal imkanlarından da faydalanma fırsatına sahip olabilirsiniz.  Büyük bir olimpik havuzu bulunan üniversitede spor kompleksi de bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyal yönlerini geliştirmeleri ve çeşitli aktivitelerde bulunmalarını sağlayan Odessa Denizcilik Akademisi öğrenciler için bir eğitim yuvası niteliği taşımaktadır.

Ukrayna’da eğitim gemi kaptanlığı bölümünde okumak isteyen öğrencilerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması olarak  hep yanındayız. Kaliteli bir gemi kaptanlığı eğitimi almak istiyorsanız sizler için ilk adres Ukrayna ülkesi olacak. Mavi bayrağa sahip olan Ukrayna’da Rusça diliyle gemi kaptanlığı bölümünde eğitim alma imkanına sahip olacaksınız.

Konum

Bir cevap yazın