Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri

Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri ; Türkiye’de buluna tüm bölümler Ukrayna üniversitelerinde de bulunmaktadır. Ülkemizden birçok öğrenci yurtdışında eğitimi tercih etmekte ve Ukrayna üniversitelerinde uygun maliyetlerle lisans eğitimi almaktadır. Hemşirelik, doktor, mühendis, işletmeci, avukat, diş hekimi ve maliye gibi bölümlerden herhangi birinde sınavsız olarak kayıt işlemi yaptırabilirsiniz. Mezun olduğunuzda diplomanız Türkiye’de tanınacak.

Rusça ve İngilizce dillerine hakim olarak üniversiteden mezun olacağınız için eğitim açısından büyük avantajlar sağlayacaksınız.
Ukrayna Üniversiteleri bölümleri genellikle Rusça ve İngilizce’dir. Avrupa’da geçerli diploma sahibi olmak isteyenlerdenseniz lise diplomanızla Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı şubemizle irtibata geçin.

Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri arasından tercih yaptıktan sonra kayıt işleminiz için başvuru tarihini ve öğrenci kontenjan sayısını öğrenmenizi gereklidir. Üstelik devletten geri ödemeli burs almanız da mümkündür. Ekim ayının başlarından Aralık ayına kadar devam eden başvuru işlemleri için size en büyük yardımcı Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olacaktır. Üniversite kayıt işleminizi tamamladıktan sonra okulun sizi kabul ettiğini belli eden bir davetiye almaktasınız.

Ukrayna Üniversiteleri bölümleri ücretleri 2500 Dolar ile 6000 Dolar arasında değişmektedir. Europass Mavi diploma veren eğitim kurumlarında lisans eğitimi 1 yıl hazırlık + 4 yıl lisans toplam 5 yıl olacak şekilde Rusça’dır. Farklı ülkelerden Ukrayna’da üniversite eğitimi için kayıt yaptıran öğrenciler 1 yıl hazırlık okumaktadır.

Hazırlık sınıfını tamamladıktan sonra Ukrayna üniversitelerinden istediğinizi seçerek bölüm tercihinizi yapabilmektesiniz. Üstelik hazırlık okuduğunuz üniversite ile lisans bölüm okuyacağınız üniversite aynı olmak zorunda değildir. Türkiye’de herhangi bir bölümde üniversite eğitimi alıyorsanız yatay geçiş imkanınız da var. Bölüm seçiminiz bir sınavdan başarılı olmanıza bağlı olmayacak. Üniversite sayısı oldukça fazla olan Ukrayna’da akademik kadro da üst düzeydir. Dünyaca ünlü profesörler farklı bölümlerde görev yapmaktadır. Üstelik vize alma işlemleri de bu ülkeye oldukça kolaydır.

Geleceğiniz İçin Doğru Hamle
Geleceğinizi belirleyecek en doğru hamleleri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan yararlanarak yapabilirsiniz. Ukrayna’da lisans okumanız için o kadar çok sebep var ki… Çok küçük meblağlara Ukrayna’da yaşayabilir, akademik eğitiminizi alarak tüm sosyal aktivitelere katılabilirsiniz.
Başvurular bütün yıl boyunca sürmektedir. Öncelikle üniversiteden kabul belgesi almanız gerekmektedir. Bu belgeyi almanız 2-3 hafta kadar zaman alabilir. Vize alabilmeniz için 2-3 hafta yeterlidir. Fakat bu süreler değişiklik gösterebilmektedir. Üniversitelerin birçoğunda yurt imkanı vardır. Ev kiraları semte göre değişebilir. Diğer ülkelere oranla oldukça uygundur. Lisans mezunları yüksek lisans yapmak için Ukrayna üniversitelerine başvurabilir.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın