Kiev Maup Üniversitesi

Kiev Maup Üniversitesi

Kiev Maup Üniversitesi sınav uygulaması olmadan öğrenci kabul eden bir eğitim kurumudur. Ukrayna’nın Kiev şehrinde kurulmuş ve devlet kurumu olan Kiev Maup Üniversitesi, 1989 yılından itibaren öğrenci yetiştirmeye başlamıştır. Kuruluşunun üstünden az bir zaman geçmesine rağmen üniversite, 50000’e yakın öğrenciye eğitim öğretim vermektedir. Bu kadar kısa bir sürede pek çok öğrenci tarafından tercih edilmesi, üniversitenin eğitiminin ve eğitmenlerinin kalitesini ortaya koymaktadır.

Hem başka ülkelerden hem de Eurostar ile Türkiye’den bu kurumu tercih etmek isteyen her öğrenci üniversite giriş sınavına tabi olmadan tercih yapabilir. Böylece stresli bir sınav süreci geçirmeden üniversiteye yerleşme imkânına sahip olur. Kiev Maup Üniversitesi’nin eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Ancak bu dilbilgilerine sahip olmayan Türk öğrenciler karamsarlık yaşamamalıdır. Çünkü derslerde eğitmenin yanında yer alan Türkçe tercüman sayesinde öğrenciler dersi anlama konusunda sorun yaşamayıp dersi derste öğrenecektir. Üniversitenin eğitiminden bahsedecek olursak, öncelikle pek çok farklı bölümlere sahip olması sayesinde tercih edecek öğrencilere geniş bir bölüm yelpazesi sunmaktadır.

Öğrenci kendi yetkinliklerine göre istediği bölümü tercih edebilmektedir. Hangi bölüm olursa olsun eğitmenler öğrencilere sorumluluk yükleyerek ders anlatmaktadır ve araştırma ödevleri sayesinde öğrenci konuyu daha iyi şekilde öğrenir. Ayrıca üniversitenin sahip olduğu bir diğer güzel uygulama da bazı bölümlerin uzaktan eğitim sisteminin bulunmasıdır.

Uzaktan eğitim sistemi sayesinde kayıt olan her öğrenciye sisteme giriş yapabilmesi için bir kullanıcı kodu ve şifre tanımlanır. Böylece öğrenci devamsızlık sorunu olmadan sistem üzerinden derslerini takip etme fırsatı bulur. Normal eğitim alan öğrenci ile uzaktan eğitim alan öğrenci arasında hiçbir farkın bulunmamasını da belirtmek gerekir. Özellikle üniversiteden başarı ile mezun olan öğrenciler hangi tür eğitimi almış olursalar olsunlar diplomaları aynı olur. Yani uzaktan eğitim alan öğrencinin diplomasında bu durumu belirten bir ibare yer almaz.

Kiev Maup Üniversitesi lisans bölümlerinin yanında lisans tamamlama ve yüksek lisans bölümlerine de sahiptir. Örnek olarak iki yıllık üniversite mezunu olan öğrenciler bu üniversiteye gelerek uygun programı seçip eğitim seviyelerini lisans derecesine tamamlayabilirler. Veya lisans mezunu olan öğlenciler eğitimlerini yüksek lisans seviyesine tamamlayabilirler.

Kiev Maup Üniversitesi’nin kaliteli eğitim anlayışının yanında öğrencilere sunmuş olduğu pek çok olanak da mevcuttur. Büyük bir arazi üzerinde kurulmuş olan üniversitenin bünyesinde konaklama amaçlı öğrenci yurtları mevcuttur. Yurt fiyatlarının uygun düzeyde olması öğrenciyi ve ailesini maddi açıdan zorlamamaktadır. Ayrıca öğrenci yurtta kalmak istemez ise kampüs etrafında öğrenci için uygun fiyatlı kiralık evler de mevcuttur.

Kiev Maup Üniversitesi öğrencilere sosyal ve kültürel alanlarda da çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Kampüs içinde yer alan öğrenci aktivite merkezleri, spor salonu, kütüphane, hobi kulüpleri sayesinde öğrenciler boş zamanlarını kaliteli ve eğlenceli bir şekilde değerlendirme imkânına sahip olurlar.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın